W USA już co najmniej 8476 zgonów z powodu Covid-19

Co najmniej 8476 osób zmarło w Stanach Zjednoczonych z powodu koronawirusa - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore w stanie Maryland. Sobota była kolejnym już w USA dniem z ponad tysiącem ofiar śmiertelnych Covid-19.

(fot. Lev Radin / ZUMA Press)

Pod względem liczby zmarłych osób zakażonych koronawirusem USA plasują się obecnie na trzecim miejscu, po Włoszech i Hiszpanii.

Najgorsza sytuacja panuje w aglomeracji Nowego Jorku, duże ogniska choroby są też w Kalifornii, Luizjanie, stanie Waszyngton oraz nad Wielkimi Jeziorami.

Łącznie na świecie wykryto ponad 1,2 mln przypadków zakażenia koronawirusem. Ok. jedna czwarta z nich przypada na Stany Zjednoczone, gdzie testy przeprowadzane są masowo. Do soboty pod kątem koronawirusa przebadano w USA już ponad 300 tys. osób.

W amerykańskich szpitalach brakuje środków ochronnych oraz respiratorów. Rodzime firmy zwiększyły ich produkcję, ale - jak pisze "Wall Street Journal" - nie jest to wystarczające tempo na zaspokojenie rosnących potrzeb służby zdrowia.

Lekarze przygotowują się do selekcji chorych, którym będą nieśli pomoc - pierwszeństwo będą miały osoby z szansą na przeżycie. Według szacunków gubernatora stanu Nowy Jork Andrew Cuomo już w przyszłym tygodniu szpitale nie będą mogły zająć się każdym pacjentem z Covid-19. "Jeśli przyjdzie osoba potrzebująca respiratora, a jego nie będzie, to ta osoba umrze. Takie są brutalne fakty" - mówił.

Prezydent USA Donald Trump zdecydował o wysłaniu do Nowego Jorku 1000 pracowników medycznych na pomoc w walce z koronawirusem. Będą to m.in. lekarze, pielęgniarki i specjaliści ds. chorób układu oddechowego.

W sobotę na lotnisko JFK w Nowym Jorku dotarł samolot z przesyłką od mających silne związki z miastem Joe Tsai, miliardera i współzałożyciela Alibaby, chińskiego giganta e-commerce, oraz jego żony Clary Wu Tsai. Przekazali w darze 2,6 mln maseczek, 170 tys. gogli i 2000 respiratorów. Rozdzieleniem ich zajmą się władze stanowe.

Według prognoz Białego Domu Covid-19 może spowodować od 100 tys. do 240 tys. zgonów w Stanach Zjednoczonych przy zachowaniu obecnych ograniczeń. Szczyt epidemii - jak przewidują rządowe modele - ma przypadać na połowę kwietnia. Władze zastrzegają, że są to jedynie prognozy i mogą one ulec zmianie.

Najwięcej zgonów w USA odnotowano w stanie Nowy Jork - 3565. Ponad sto ofiar śmiertelnych jest jeszcze w 15 innych stanach - New Jersey (846), Michigan (560), Luizjanie (409), Kalifornii (322), Waszyngtonie (318), Illinois (244), Massachusetts (216), Georgii (208), Florydzie (195), Connecticut (165) Pensylwanii (136), Kolorado (126), Teksasie (122), Indianie (116) oraz Ohio (102).

Już ponad 300 tys. wykrytych przypadków koronawirusa

W USA zdiagnozowano do soboty już ponad 300 tys. przypadków koronawirusa z łącznych ok. 1,1 mln na świecie. Oznacza to, że mniej więcej co czwarta osoba z wykrytym Covid-19 mieszka w Stanach Zjednoczonych.

W sumie w USA jest ponad 8,1 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa. Piątek był najtragiczniejszym dniem epidemii w Stanach Zjednoczonych, w ciągu doby zmarło tu 1480 zakażonych osób.

Pod względem liczby ofiar śmiertelnych USA plasują się obecnie na trzecim miejscu, po Włoszech i Hiszpanii.

W USA masowo przeprowadzane są testy na koronawirusa. Pod względem ich liczby kraj ten jest zdecydowanym światowym liderem.

Według prognoz Białego Domu, Covid-19 może spowodować od 100 tys. do 240 tys. zgonów w Stanach Zjednoczonych przy zachowaniu obecnych ograniczeń. Szczyt epidemii - jak przewidują rządowe modele - ma w USA przypadać na połowę kwietnia.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 7 ajwaj

@xxx83

Pierwszenstwo o oszkodowanie maja twórcy wirusa
________________________
PATENT USA na korona-virusa 22.05.2007 (Jankes partal) (przed prez. Trumpem) > deep-state=devil state
__________________
""Niepokojące jest odkrycie, że wszystkie najważniejsze badania nad bronią bakteriologiczną finansowane i koordynowane przez Pentagon rozwinęły się przede wszystkim w dwóch krajach, w Gruzji i na Ukrainie , które stały się kolonią USA dzięki kolorowym rewolucjom finansowanym przez Open Society George Soros wziął całą zasługę .

Stało się to dokładnie w latach, w których „królowa” inteligencji Demsów, Avril Haines, pracowała na szczycie Centralnej Agencji Wywiadowczej i Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu, zanim przewidziała, z wyjątkowymi talentami proroczymi, że pandemia zakaźnych czynników chorobotwórczych podczas konferencji w 2018 r., a następnie podczas podejrzanego ćwiczenia na symulowanym nagłym wypadku wirusa CoronaVirus w październiku 2019 r. w Nowym Jorku.

Poszukiwania te zostały przeprowadzone (ale kontynuowane, ponieważ niektóre mechanizmy Pentagonu, które raz uruchomiono, działają prawie autonomicznie) w republice Kijowa, szczególnie po zamachu stanu otwarcie wspieranym i finansowanym przez Waszyngton podczas rządu byłego demokratycznego prezydenta Baracka Obamy i jego zastępcy Joe Biden znalazł się w celowniku podejrzanych spraw jego syna Huntera, w powiązaniu z „uczniem” sekretarza stanu Johna Kerry'ego w najważniejszej ukraińskiej firmie energetycznej Burisma z koncesjami na wydobycie gazu i ropy w rosyjskim Donbasie - region mówiący od 2014 r. odcięty od prawie zapomnianej wojny domowej. ""

https://beforeitsnews.com/health/2020/03/covid-19-bioweapon-deep-state-cia-nwo-top-secret-military-missions-in-ukraine-fort-detrick-sigonella-wuhan-modena-videos-3016425.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 3 takeda83

petycja o odszkodowanie za wywołanie wirusa przez komunistów chińskich

https://petitions.whitehouse.gov/petition/petition-president-donald-trump-hold-chinas-government-accountable-coronavirus?fbclid=IwAR1mUllir4RRK4vthAKnqKv6ApL7wvQ4PnaO7qxGeAZuLMzWRCgoWAfN9d4

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil