REKLAMA

W USA drugi tygodniowy spadek cen ropy

2023-06-09 08:10
publikacja
2023-06-09 08:10

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają i zaliczą już drugi z kolei tydzień ze stratą w notowaniach. Na rynkach nie słabną obawy o popyt na paliwa na świecie - podają maklerzy.

W USA drugi tygodniowy spadek cen ropy
W USA drugi tygodniowy spadek cen ropy
fot. ALEXANDER MANZYUK / /  Reuters / Forum

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na VII kosztuje na NYMEX w Nowym Jorku 70,86 USD, wyżej o 0,60 proc., po zniżce od początku tego tygodnia o 1 proc.

Ropa Brent na ICE w dostawach na VIII wyceniana jest po 75,52 USD za baryłkę, niżej o 0,58 proc.

Na rynkach na pierwszy plan powracają obawy o popyt na paliwa, tłumiąc zwyżki, jakie zanotowała na początku tego tygodnia ropa po niedawnej deklaracji Arabii Saudyjskiej o dodatkowym cięciu dostaw ropy o co najmniej 1 mln baryłek dziennie.

Na rynkach pogarszają się perspektywy zapotrzebowania na ropę, a zdaniem analityków Citigroup Inc., dodatkowe cięcia produkcji ropy nie zrekompensują słabych fundamentów rynku ropy.

"Spadki cen ropy od czasu weekendowego spotkania krajów OPEC+ prawdopodobnie odzwierciedlają obawy inwestorów o globalny wzrost gospodarczy i popyt na ropę" - mówi Vivek Dhat, dyrektor ds. badań surowców w Commonwealth Bank od Australia.

"Jednak zapowiedziane przez Saudów cięcia dostaw ropy prawdopodobnie doprowadzą rynki ropy do niedoboru surowca na globalnych giełdach jeszcze w tym roku" - ostrzega. 

aj/ asa/

Źródło:PAP
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki