W Sylwestra i Nowy Rok przerwy techniczne w 9 bankach

W noc sylwestrową i noworoczny poranek klienci niektórych banków mogą mieć problem z płatnościami kartą w sklepach. Standardowo przygotowaliśmy listę tych marek, które na weekend zaplanowały przerwy techniczne wiążące się z chwilową utratą dostępu do środków zgromadzonych na koncie.

W 9 bankach: Alior Banku, Banku Pekao, Banku Pocztowym, eurobanku, mBanku, Nest Banku, PKO Banku Polskim, Inteligo i Volkswagen Polbanku pojawiły się informacje o utrudnieniach w dostępie do niektórych usług w Sylwestra i Nowy Rok
W 9 bankach: Alior Banku, Banku Pekao, Banku Pocztowym, eurobanku, mBanku, Nest Banku, PKO Banku Polskim, Inteligo i Volkswagen Polbanku pojawiły się informacje o utrudnieniach w dostępie do niektórych usług w Sylwestra i Nowy Rok (fot. lucadp / YAY Foto)

Poza ograniczeniami w zlecaniu i realizacji przelewów niektóre banki standardowo dokonują koniecznych prac serwisowych w ramach zmiany roku kalendarzowego. W 9 bankach: Alior Banku, Banku Pekao, Banku Pocztowym, eurobanku, mBanku, Nest Banku, PKO Banku Polskim, Inteligo i Volkswagen Polbanku pojawiły się informacje o utrudnieniach w dostępie do niektórych usług.

Alior Bank

Od sylwestrowej soboty do niedzieli Alior Bank będzie prowadził prace serwisowe w systemie maklerskim. Zleceń nie będzie można dokonywać od godz. 8:00 w sobotę do 12:00 w niedzielę 1 stycznia 2017 r.

Bank Pekao

Podobną przerwę w działaniu systemu maklerskiego zaplanował Bank Pekao. Usługi Pekao24Makler w zakresie składania dyspozycji i zleceń zostaną ograniczone od północy 31 grudnia 2016 r. do godz. 15:00 1 stycznia 2017 r.

Bank Pocztowy

Szerszy zakres ograniczeń będzie obowiązywał w Banku Pocztowym. W sobotę 31 grudnia 2016 r. od godz. 14:00 niedostępny będzie serwis internetowy Pocztowy24, PocztowySMS, automatyczny teleservis IVR i wpłaty/wypłaty online. Utrudnienia potrwają do godz. 20:00 1 stycznia 2017 r.

Bez ograniczeń będzie można natomiast korzystać z systemu Pocztowy24 Biznes i kart wydanych przez Bank Pocztowy.

eurobank

Konserwacja systemu informatycznego w eurobanku potrwa od godz. 15:00 w sobotę 31 grudnia do godz. 8:00 2 stycznia. W tym czasie operacje gotówkowe nie będą możliwe zarówno przez internet, jak i w oddziałach banku. Mogą także wystąpić utrudnienia przy dokonywaniu płatności kartą debetową lub wypłacie gotówki z bankomatu.

Bez problemu mają natomiast działać transakcje kartami kredytowymi i wpłaty dokonywane we wpłatomatach.

mBank

Przerwa techniczna w mBanku dotknie tylko klientów korzystających z modułu Makler. Z przyczyn księgowo-technicznych zostanie on wyłączony o godz. 23:55 w piątek 30 grudnia i włączony ponownie o godz. 0:05 2 stycznia 2017 r.

Nest Bank

W Nest Banku utrudnienia związane z zakończeniem roku kalendarzowego mogą występować od godz. 18:00 w sobotę 31 grudnia do godz. 14:00 1 stycznia 2017 r. Będą one dotyczyły bankowości internetowej i mobilnej – systemy będą pracować w trybie przyjmowania zleceń, co oznacza, że żadne transakcje nie wyjdą, ani nie wpłyną na konto. Wyłączona zostanie także możliwość zakładania konta i wnioskowania o dodatkowe produkty bankowe.

Mogą także wystąpić problemy z wypłatą środków z kart płatniczych oraz dokonywaniem płatności bezgotówkowych.

PKO Bank Polski i Inteligo

Przerwa w PKO Banku Polskim i Inteligo w zależności od rodzaju usługi rozpocznie się 30 grudnia i z pauzą potrwa do 1 stycznia 2017r. Najpierw, od godz. 19:00 w piątek 30 grudnia 2016r. do godz. 3:00 w sobotę 31 grudnia 2016r. oraz w sobotę 31 grudnia 2016 r. w godz. 20:00-24:00 nie będą działały przelewy międzybankowe BLIK. W sobotę od godz. 16:00 do godz. 24:00 nie będzie możliwe także wykonanie przelewów z karty kredytowej oraz spłat kart kredytowych PKO Banku Polskiego i Inteligo w serwisie internetowym i telefonicznym iPKO oraz Inteligo.

Z kolei 1 stycznia od godz. 8:00 do godz. 12:00 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych „Płacę z iPKO”, „Płacę z IKO”, „Płacę z Inteligo”. Nie będzie można także płacić kartami płatniczymi PKO Banku Polskiego objętymi usługą 3D-Secure w sklepach oznaczonych MasterCard SecureCode lub Verified by Visa.

W czasie trwania przerwy transakcje dokonywane przy pomocy aplikacji IKO zostaną ograniczone do wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych. Nie będzie możliwości realizacji płatności BLIK w internecie ani przelewów z aplikacji IKO.

Karty płatnicze PKO Banku Polskiego będą działać bez zakłóceń, zarówno w zakresie płatności w sklepach, jak i wypłat z bankomatów, z wyjątkiem płatności internetowych dokonywanych kartami z usługą 3D-Secure.

Volkswagen Bank

Z utrudnieniami muszą się liczyć także klienci Volkswagen Banku. Od godz. 17:00 31 grudnia 2016 r. do godz. 10.00 1 stycznia 2017 r. dostęp do rachunków przez internet będzie niemożliwy. W tym czasie mogą także wystąpić problemy z autoryzacją transakcji dokonywanych kartami płatniczymi VISA.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~żart

Jak to mówią (w wojsku) - należy się przerwa, dla rezerwy (wyjadaczy)..

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl