W Sopocie w 2011 r. odbędzie się Europejskie Forum Nowych Idei

16.11. Gdańsk (PAP) - We wrześniu 2011 r. w Sopocie odbędzie się Europejskie Forum Nowych Idei. List intencyjny ws. organizacji konferencji podpisali we wtorek prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Henryka Bochniarz i prezydent Sopotu, Jacek Karnowski.

Strony zadeklarowały współdziałanie przy organizacji spotkania. Zastępca dyrektora generalnego PKPP Lewiatan, Zbigniew Gajewski powiedział PAP, że w spotkaniu w dniach 28-30 września 2011 r. w Sopocie weźmie udział ok. 800 osób ze wszystkich krajów Unii Europejskiej.

"Będzie to płaszczyzna dyskusji o sprawach Polski w kontekście Europy i Europy w kontekście spraw globalnych" - wyjaśnił. Planowany jest przyjazd czołowych postaci europejskiej polityki gospodarczej, noblistów i ludzi nauki.

Jak powiedział, intencją Forum Nowych Idei jest przede wszystkim stworzenie płaszczyzny dyskusji dla poszukiwań rozwiązań i pomysłów dotyczących europejskich problemów np. w zakresie integracji europejskiej.

Jak poinformowała PKPP Lewiatan, uczestnicy forum dyskutować będą m.in. na temat roli państwa we współczesnej gospodarce i społeczeństwie, potencjalnych bankructw państw oraz nowych regulacji i podatków w sektorze finansowym. Podczas przyszłorocznego spotkania w Sopocie poruszone mają być też kwestie perspektyw nowych i starych stref walutowych, nowych systemów zabezpieczenia społecznego oraz nowej edukacji i transferu idei i wiedzy.

Patronat nad konferencją objęli Prezydent Bronisław Komorowski i Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Jerzy Buzek.

Prezydent Sopotu, Jacek Karnowski powiedział PAP, że "miasto stara się o organizowanie największych konferencji w Polsce, bo Sopot ma bardzo dobrą infrastrukturę potrzebną przy takich spotkaniach, jest dobrze skomunikowany połączeniami lotniczymi z całą Europą i ma bardzo dobry morski klimat".

Liczy, że wrześniowa konferencja będzie pierwszą z cyklu podobnych organizowanych w następnych latach. Powiedział, że miasto prowadziło rozmowy nt. organizacji forum właśnie w Sopocie przez ponad rok.

Nie ukrywa, że zorganizowanie takich spotkań, oprócz prestiżu, przynosi także dochody sopockim gastronomikom i hotelarzom oraz młodym ludziom pracującym przy obsłudze spotkań. (PAP)

bls/ mki/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil