REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

W Rosji złoto spadło z nieba

2018-03-15 12:32
publikacja
2018-03-15 12:32

W rosyjskim Jakucku złoto posypało się z nieba. Ze startującego z tamtejszego lotniska samolotu wypadło 9,3 ton metali szlachetnych – donoszą rosyjskie media. Przyczyną tego niecodziennego wypadku miały być wadliwe drzwi maszyny.

W Rosji złoto spadło z nieba
W Rosji złoto spadło z nieba

W skład ładunku przewożonego przez samolot An-12 należącego do firmy Nimbus wchodziło nie tylko złoto, ale też platyna, srebro i diamenty. Wartość metali, która wylądowała na pasie startowym, szacowana jest na 368 mln dolarów. Do zdarzenia miało dojść w czwartek rano i przyglądają mu się już rosyjscy śledczy.

Tylne drzwi samolotu oderwały się tuż po starcie. W wypadku nikomu nic się nie stało. Pilot musiał wylądować awaryjnie w miejscowości Magan.

Jak na razie udało się odzyskać 172 sztabki złota ważące 3,4 tony. Według donosów medialnych kruszec można było znaleźć nawet w odległości 26 km od miejsca startu samolotu. Maszyna miała lecieć z Jakucka do Krasnojarska i dalej do kopalni złota na półwyspie Czukockim. Ładunek należał do Czukockiej Kompanii Geologiczno-Wydobywczej, kontrolowanej w 75 proc. przez Kanadyjczyków.

Źródło:
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (15)

dodaj komentarz
open_mind
Trudno nie zgodzić się z tezą że: Spoglądanie na kontynenty przez urządzenie o dużej rozdzielczości nie jest polecane bo dochodzi się do wniosku że to wszystko jest pozbawione sensu i kończy się śmiercią.
djlucas1
Po co oni wieźli złoto do kopalni? Kopalnia Potiomkinowska? :P
silvio_gesell
Dobrze że nikomu się nic nie stało, ten metal już dodał ludziom wystarczająco dużo cierpienia.
open_mind
10 zaskakujących faktów o złocie: https://www.youtube.com/watch?v=EwlbKxykaRg
silvio_gesell odpowiada open_mind
Naganiacz na złoto. Złoto jest pożądane tak długo jak populacja rośnie szybciej niż jest wydobywane.
drakula1
Tam wszystko się sypie.Najlepiej ten kraj omijać z daleka.Można spokojnie sobie idąc ulicą dostać w głowę szablą złota i zejść z tego Świata.Poroniony Kraj,poroniony system polityczny.Wszystko poronione.Ruscy chcą zniszczyć Amerykę i Zachód,ale swoje dzieci kształcą na zachodzie.Tam też trzymają swoje fortuny.Czy to jest normalne?Tam wszystko się sypie.Najlepiej ten kraj omijać z daleka.Można spokojnie sobie idąc ulicą dostać w głowę szablą złota i zejść z tego Świata.Poroniony Kraj,poroniony system polityczny.Wszystko poronione.Ruscy chcą zniszczyć Amerykę i Zachód,ale swoje dzieci kształcą na zachodzie.Tam też trzymają swoje fortuny.Czy to jest normalne?To są jacyś schizofrenicy.Sami sobie zaprzeczają.
ajwaj
Wklejka nieaktualna :)
"Zachód" zrobil dobra robote dla Rosyjskiej Federacji.
Oligarchy w panice przed sankcjami dot. zamrazania aktywów róznych Rosjan w bankach "zachodu" i "rajów podatkowych" > Panama-papers itd. Na nich czekaja obligacje od 1.3.2018 > popyt przekroczyl oczekiwania. To
Wklejka nieaktualna :)
"Zachód" zrobil dobra robote dla Rosyjskiej Federacji.
Oligarchy w panice przed sankcjami dot. zamrazania aktywów róznych Rosjan w bankach "zachodu" i "rajów podatkowych" > Panama-papers itd. Na nich czekaja obligacje od 1.3.2018 > popyt przekroczyl oczekiwania. To juz 2. program "re-patriacji kapitalu"

Nie zwalnia to oczywiscie od mozliwych konsekwencji karnych.
wektorwg
Tam już nie ma czego prywatyzować. Oligarchia ukradła wszystko a zyski wytransferowała na zachód
ajwaj
Bardzo duzo BY bylo dla V kolumny :)
Od Gazpromu zaczynajac
Szanse "0" = zero
ajwaj
Szczesciarzowi i "diabel dziecko kolysze" :)
U nich tego duzo, menele z calego swiata chcieli by rozkrasc-"sprywatyzowac" z bandami hejterów do pomocy... :)
Szanse "0" = zero

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki