REKLAMA

W Poznaniu rozpocznie się dziś XIII Festiwal Teatralny Malta

2003-06-25 11:27
publikacja
2003-06-25 11:27
O godzinie 17.00 zostanie w Poznaniu otwarty XIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta. W czasie pięciu dni kilkadziesiąt teatrów między innymi z Rosji, Niemiec, Francji, Hiszpanii i Polski pokaże blisko sto spektakli plenerowych, akcji ulicznych i parad oraz przedstawień salowych.

W tym roku więcej spektakli będzie prezentowanych w centrum Poznania. Między innymi, w salach i na dziedzińcach Zamku, na ulicach, w teatrach oraz nowo odkrytym przez Teatr Ósmego Dnia miejscu - w Starej Rzeźni na Garbarach. W programie głównym tegorocznej "Malty" zobaczymy m.in. spektakle rosyjskiego Teatru Derevo, Międzynarodowej Trupy Teatralnej Footsbarn, hiszpańskich zespołów Conservas i Discipulos de Morales oraz premierowe przedstawienia poznańskich teatrów: Biuro Podróży, Usta-Usta, Porywaczy Ciał oraz Strefy Ciszy.

Zdaniem rzeczniczki prasowej Festiwalu, Anny Hryniewieckiej, "Malta" w ciągu trzynastu lat nie tylko rozrosła się, ale również wrosła w Poznań i jest czymś szczególnym dla miasta, poznaniaków oraz odwiedzających ją gości. Podkreśliła, że nigdy w ciągu roku na ulicach Poznania nie można spotkać tak wielu młodych i starszych miłośników teatru.

Uroczysta inauguracja Festiwalu odbędzie się o godzinie 17 w holu Zamku, gdzie zostanie otwarta wystawa poświęcona Tadeuszowi Kantorowi - twórcy Teatru Cricot 2. Potem organizatorzy zapraszają na spektakle m.in. w Starej Rzeźni na Garbarach - o godzinie 21 wystąpi tam Teatr Usta-Usta, o 22 swój premierowy spektakl pokażą Porywacze Ciał , a o 23 Teatr Biuro Podróży.

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki