W Poznaniu powstanie nowe osiedle. Targi Poznańskie sprzedały działkę w centrum

2020-09-15 19:43
publikacja
2020-09-15 19:43
fot. butterflycreationfoto / Shutterstock

Za 114,5 mln zł Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP) sprzedały we wtorek liczącą 5,5 ha działkę w centrum Poznania. Na terenie nieruchomości może powstać osiedle mieszkaniowe i biurowce. Obecnie działkę zajmuje parking.

Poznański magistrat poinformował w komunikacie, że we wtorkowym przetargu na kupno terenu pomiędzy ulicami Matejki, Grunwaldzką i Ułańską MTP ustaliły cenę wywoławczą na poziomie 114 mln zł. „Zwycięzca przetargu - spółka BPI Real Estate Poland z siedzibą w Warszawie zaoferowała pół miliona zł więcej” – podano.

Obecnie 5,5 ha działkę zajmuje należący do MTP parking. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego z września 2019 r. na placu mogą powstać budynki mieszkalne liczące maksymalnie pięć kondygnacji. „Dopuszczalna jest też nieco niższa zabudowa usługowa. Tylko w wyznaczonych strefach możliwe są wyższe budynki, ale i one mogą mieć najwyżej do siedmiu kondygnacji. W planie wyznaczono też drogi oraz ciągi pieszo-rowerowe” - opisano w komunikacie.

/ Międzynarodowe Targi Poznańskie

Dodano, że nabywca działki dostanie projekt osiedla, jakie mogłoby powstać na sprzedanym terenie. „Koncepcję stworzyła na zlecenie Międzynarodowych Targów Poznańskich pracownia CDF Architekci. Projekt zakłada przede wszystkim budynki mieszkalne i biurowce, proponuje również hotel przy ul. Grunwaldzkiej” – podano.

BPI Real Estate to deweloper działający na rynku nieruchomości w Belgii, Luksemburgu i w Polsce. W Poznaniu firma zbudowała osiedle Vilda Park - inwestycję mieszkaniową przy ul. Droga Dębińska niedaleko Warty. (PAP)

Autor: Szymon Kiepel

szk/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
adikmar
Super extra. Ciekawe tylko gdzie będzie parking dla MTP. Na tym terenie był ostatni sensowny parking mogący obsłużyć ruch w czasie targów. Kolejny ruch "w trosce" o mieszkańców, by "zmniejszyć ruch w centrum miasta". Dramat!

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki