REKLAMA

W Portugalii testy na Covid-19 będą sprzedawane w aptekach

2021-03-12 21:20
publikacja
2021-03-12 21:20
fot. Lucigerma / Shutterstock

Rząd Portugalii zatwierdził w piątek sprzedaż testów na Covid-19 w aptekach na terenie całego kraju. Władze medyczne ogłosiły też, że od wtorku rozpoczną masowe testy wśród personelu szkół podstawowych.

Jak poinformowała podczas piątkowej konferencji w Lizbonie minister zdrowia Marta Temido, sprzedaż testów na obecność koronawirusa rozpocznie się w aptekach od poniedziałku. Wyjaśniła, że powszechna dostępność tych produktów w sprzedaży stanowi element nowego rządowego planu walki z Covid-19.

W ramach zaplanowanego na pół roku programu rządu od wtorku rozpoczną się w portugalskich szkołach podstawowych także szczepienia pracowników tych placówek. W kolejnych tygodniach szczepieniami zostanie objęty również personel gimnazjów i szkół średnich oraz ucząca się w nich młodzież.

Tymczasem jak wyjaśnił w piątek minister oświaty Tiago Brandao Rodrigues w styczniu władze medyczne Portugalii przetestowały około 65 tys. pracowników szkół oraz uczniów. Dodał, że testy zostały przerwane wraz z koniecznością zamknięcia placówek oświatowych z powodu nasilającej się epidemii.

“Szkoły zostały zamknięte, choć odsetek osób zakażonych w tych placówkach wynosił nie więcej niż 0,2 proc.”, poinformował minister Rodrigues.

W czwartek premier Antonio Costa ogłosił, że od poniedziałku wznowią pracę w Portugalii szkoły podstawowe, a od 5 kwietnia gimnazja i szkoły średnie. Przywrócenie zajęć stacjonarnych na uczelniach spodziewane jest najpóźniej do 19 kwietnia.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki