W Pawlikowicach powstanie nowe centrum logistyki Amazon

Ponad 1000 nowych stałych miejsc pracy stworzy Amazon w nowym centrum logistyki e-commerce w Pawlikowicach (Łódzkie); firma poszukuje m.in. menadżerów operacyjnych, inżynierów, specjalistów IT. Będzie to szóste takie centrum w Polsce.

(fot. Kacper Pempel / Reuters)

Amazon poinformował PAP, że inwestycja "pomoże sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony klientów oraz zwiększyć ofertę produktów pochodzących od małych i średnich przedsiębiorstw sprzedających na stronach firmy".

Developerem realizowanej pod Łodzią inwestycji jest spółka Panattoni Europe. Nowe centrum ma liczyć 45 tys. m kw. Już rozpoczęła się rekrutacja pracowników - firma poszukuje menadżerów operacyjnych, a także inżynierów, specjalistów HR czy IT.

"Województwo łódzkie gwarantuje nam dostęp do najwyższej klasy kapitału ludzkiego i bardzo dobrej infrastruktury. Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaangażowanie przedstawicieli lokalnych oraz centralnych władz, którzy wsparli realizację nowego centrum logistyki e-commerce Amazon w regionie" - powiedział wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie Steven Harman.

Obecnie firma zatrudnia w Polsce ponad 14 tys. stałych pracowników w Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku, w biurze korporacyjnym i Amazon Web Services w Warszawie oraz pięciu centrach logistyki znajdujących się w Sadach k. Poznania, Kołbaskowie k. Szczecina, Sosnowcu oraz w Bielanach Wrocławskich k. Wrocławia.

W ub. roku Amazon informował, że do tej pory wygenerował w Polsce ponad 4 mld zł inwestycji. Cytowany w przekazanym PAP komunikacie wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński podkreślił starania Polski w kwestii tworzenia jak najbardziej korzystnych warunków dla inwestycji.

"Doceniają to zagraniczne firmy, które niezmiennie chcą się rozwijać w naszym kraju - tak jak Amazon, który na lokalizację swojego nowego przedsięwzięcia wybrał województwo łódzkie, biorąc pod uwagę przede wszystkim bardzo dobre położenie regionu i dostęp do wykwalifikowanej kadry - powiedział.

Firma podkreśliła, że dzięki globalnym usługom Amazon, swoją lokalną i międzynarodową bazę klientów rozwija ponad 7,2 tys. polskich przedsiębiorstw.

Amazon to amerykańska spółka z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Działa od 1994 r., należy do pionierów w sprzedaży przez internet. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ pad/

Źródło: PAP
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 8 carlito1

Szukają niewolników... A nie pracowników

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 9 bha

Czasowo....a potem większości dają out....

! Odpowiedz
0 12 ploosz

Nie dostałby sie bo nie ma koneksji rodzinnych. Praca w szkole podobnie jak w urzedzie jest tylko dla rodziny lub po znajomosci.

! Odpowiedz
2 37 fred_

"firma poszukuje m.in. menadżerów operacyjnych, inżynierów, specjalistów IT" ... do prac takich jak na zdjeciu.

! Odpowiedz
8 42 grzegorzkubik

Jestem ciekaw czy jakiś nauczyciel dostałby się do pracy do takiego centrum logistycznego Amazona. To już nie jest prosta praca na magazynie.

! Odpowiedz
11 13 pull_up_terrain_ahead

Jestem ciekaw czy ty dostałbyś się na etat nauczyciela. Chociażby WF-u.

! Odpowiedz
6 7 mojwlasciciel odpowiada pull_up_terrain_ahead

Z pewnością; jeśli nic nie umiesz robić, zawsze możesz zostać nauczycielem

! Odpowiedz
4 55 Raffmo

Mnie bardziej interesuje jaka jest średnia płaca w tej firmie, czy firma dostała jakieś zwolnienia podatkowe lub dofinansowanie oraz ile CITu odprowadza a nie informację o inwestycji za 4 mld zł.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne