REKLAMA

W PKN Orlen wypłata na życzenie - część wynagrodzenia dostępna przed terminem pensji

2021-06-16 14:58
publikacja
2021-06-16 14:58
W PKN Orlen wypłata na życzenie - część wynagrodzenia dostępna przed terminem pensji
W PKN Orlen wypłata na życzenie - część wynagrodzenia dostępna przed terminem pensji
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Pracownicy PKN Orlen mogą korzystać z wypłaty na życzenie, dzięki specjalnej aplikacji na urządzeniach mobilnych. Pensja na koniec miesiąca zostanie pomniejszona o kwotę wypłat. Rozwiązanie to wdrożono także w wybranych spółkach Grupy Orlen.

„Od czerwca pracownicy PKN Orlen mają możliwość natychmiastowej wypłaty części wynagrodzenia w aplikacji Symmetrical” – poinformował w najnowszym wydaniu „Magazyn GO!”, wewnętrzny miesięcznik Grupy Orlen.

Jak wyjaśniono w artykule pt. „Wypłata na życzenie – wynagrodzenie przed terminem wypłaty”, w ramach programu akceleracyjnego koordynowanego przez biuro innowacji PKN Orlen we współpracy z obszarem HR, w maju tego roku w grupie 100 chętnych pracowników przeprowadzono pilotaż rozwiązania, a z uwagi na duże zainteresowanie zdecydowano ostatecznie o jego wdrożeniu w płockim koncernie oraz w wybranych spółkach jego grupy kapitałowej.

„Wypłata na życzenie to rozwiązanie umożliwiające dostęp do części swojego wynagrodzenia przed standardowym dniem wypłaty. Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji na smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym w systemie Android lub IOS, aby dokonać wypłaty części wynagrodzenia za dany miesiąc na rachunek bankowy” – podkreślono w publikacji „Magazynu GO!”.

W informacji wskazano, że „zaletą tej formy wypłaty jest natychmiastowa możliwość realizacji przelewu” – aplikacja dostępna jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Jak podano, w aplikacji Symmetrical zlecenia wcześniejszych wypłat można dokonywać między 1. a 20. dniem każdego miesiąca, przy czym w jednym miesiącu można złożyć maksymalnie 5 zleceń na kwotę nie mniejszą niż 50 zł, a maksymalny limit wszystkich wypłat w danym miesiącu wynosi 1500 zł – za każdą zrealizowaną wypłatę pobierana jest opłata 5 zł.

„Wypłata jest realizowana niezwłocznie w ciągu kilku minut w tym samym dniu roboczym, najpóźniej następnego dnia roboczego. Wynagrodzenie za pracę, wypłacane pod koniec miesiąca, zostanie pomniejszone” – wyjaśniono w artykule „Magazynu GO!”. Zwrócono jednocześnie uwagę na dostępną w aplikacji bezpłatną funkcję edukacji finansowej, czyli informacji „w pigułce” o finansach osobistych, m.in. o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo finansowe w przyszłości.

„Wypłata na życzenie ma na celu zapewnienie naszym pracownikom komfortu w obszarze bezpieczeństwa finansowego” – powiedziała dyrektor wykonawcza ds. kadr w PKN Orlen Wioletta Kandziak, cytowana przez wewnętrzny magazyn Grupy Orlen. Jak podkreśliła, „dzięki dostępowi do aplikacji, pracownik wypłaca część wynagrodzenia wtedy, kiedy tego potrzebuje, nie zwiększając swojego zadłużenia i stresu związanego z koniecznością spłaty zobowiązań”.

„Nasze działania w obszarze wellbeingu stanowią realną pomoc w trudnych sytuacjach życiowych, a także ułatwiają codzienne funkcjonowanie naszych pracowników” – oceniła dyrektor wykonawcza ds. kadr płockiego koncernu.

Jak podał „Magazyn GO!”, według ogólnopolskiego badania „Barometr oszczędności”, które przeprowadziła w październiku 2020 r. firma IMAS International dla Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej, niemal 52 proc. Polaków nie oszczędza w trwającej pandemii COVID-19, jednocześnie 42,3 proc. twierdzi, że częściej rezygnuje z wydatków, które nie są konieczne, a 36,1 proc. wstrzymuje nawet te niezbędne. (PAP)

mb/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (4)

dodaj komentarz
zenonn
Naprawdę w Orlenie jest wielu żyjących ponad stan, korzystających z wysoko oprocentowanych chwilówek?
5 zł od 50zł 10dni przed normalną wypłatą to bardzo drogo. Jakie to RRSO?
Karta kredytowa w okresie karencji, limit debetowy w ROR są sensowne.
demeryt_69
Forbes donosił, że przed wyborami parlamentarnymi w 2015 r. Obajtek będąc wójtem Pcimia pomagał Szydłowej w prowadzeniu kampanii wyborczej. I już wtedy miał miliony złotych. Jak podaje „Newsweek” w życiowej karierze, prócz czołowych polityków PiS-u, pomógł mu też Maciej C., szef gangu o pseudonimie „Prezes”.Forbes donosił, że przed wyborami parlamentarnymi w 2015 r. Obajtek będąc wójtem Pcimia pomagał Szydłowej w prowadzeniu kampanii wyborczej. I już wtedy miał miliony złotych. Jak podaje „Newsweek” w życiowej karierze, prócz czołowych polityków PiS-u, pomógł mu też Maciej C., szef gangu o pseudonimie „Prezes”.

W latach 90. Obajtek uczył się w technikum weterynaryjnym w Nowym Targu. Zdaniem „Newsweeka” nauczyciele zapamiętali jego pewność siebie, ambicję i bezwzględność - pisał donosy na jednego z pedagogów, nie chciał udostępnić sprawozdań finansowych z działalności samorządu szkolnego. Po dwukrotnym skreśleniu z listy uczniów ściągnął w swojej sprawie do Nowego Targu polityków prawicy. W gazecie ukazał się artykuł o walce młodego Obajtka z „bezdusznym systemem”.

https://www.forbes.pl/kto-jest-kim/jak-daniel-obajtek-zostal-prezesem-orlenu/egpenldigła
Phi, też mi nowość. Nauczyciele mają wypłacane wynagrodzenie "z góry", przed wykonaniem pracy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki