W Ohio podatki zapłacą bitcoinem

Od poniedziałku amerykański stan Ohio umożliwił opłacanie podatków w bitcoinach. Jest to pierwszy taki przypadek w Stanach Zjednoczonych, kiedy kryptowaluta posłuży do rozliczeń urzędowych – poinformował "The Wall Street Journal".

(fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

Skarbnik stanowy Joshua Aaron Mandel ogłosił, że w ramach promocji dla technologii władze Ohio zdecydowały się na dopuszczenie bitcoina, obok dolara, jako jednej z walut umożliwiających rozliczenie podatków ze stanem. Rządzony przez republikanów stan stworzył w tym celu stronę internetową ohiocrypto.com, gdzie przedsiębiorcy zainteresowani opłaceniem podatków bitcoinami mogą zarejestrować swoje firmy. Aby płacić podatki kryptowalutą, firmy nie muszą być zarejestrowane w Ohio, wystarczy że prowadzą swoją działalność na terenie stanu. Joshua Mandel nazwał taką formę rozliczenia za natychmiastową, bezpieczną i przejrzystą. Przedsiębiorcy będą mogli wybrać rodzaj podatku z puli 23., a następnie użyć portfela kryptowalut do opłacenia określonego podatku. Urzędnicy natomiast przetworzą płatności za pomocą BitPay.

Pomimo że stan będzie przyjmował podatki w bitcoinie, to wirtualna waluta nie zyskuje nowej formy prawnej, także nie nastąpi jej zrównanie z dolarem. Decyzja Mandela może jednak przyśpieszyć debatę na temat zmiany prawnego statusu bitcoina. Przed Ohio możliwość odprowadzania podatków w kryptowalucie planowały także stany ​​Arizona, Georgia i Illinois, ale projekt nie został zaakceptowany przez odpowiednie lokalne organy ustawodawcze.  

KS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 8 atari65xe

Czyli nadal administracja stanowa akceptuje wyłącznie dolara, a płatność bitcoinem odbywa się poprzez bramkę zewnętrzej firmy która na szybko przelicza btc na usd.

Na tej samej zasadzie można powiedzieć , że wstanie Ohio można płacić podatki chińskim yuanem ... tyle trzeba go najpierw wymienić w kantorze na USD...

! Odpowiedz
0 2 silvio_gesell

Bardzo prosta i prawidłowa konkluzja. Państwo nie może wykupić obligacji bitcoinem. Obligacje denominowane w bitcoinie, są takie?

! Odpowiedz
0 3 lightning_network odpowiada silvio_gesell

sęk w tym, że nikomu nie przychodzi do głowy zrobienie interfejsu w yuanie... :)

! Odpowiedz
3 4 abcx

Interes życia, kupić tydzień wcześniej BTC po 6000$ i zapłacić podatki teraz jak jest po 3000$ :)

! Odpowiedz
4 1 h-b

Znowu ktoś komuś nabija na tym nieżle kabzę ! Pod otoczką dobra ogółu,wygody interesu publicznego....

! Odpowiedz
7 7 dziki_losos

Ciekawe, kiedy to wycofają. Bitcoin nie nadaje się do płacenia podatków z jednej prostej przyczyny - nie jest walutą, którą się zarabia i wydaje na terenie Ohio, więc jest zbyt mało stabilny względem przychodów firm. Każda waluta, nawet CHF czy EUR, nie spełni tego kryterium. Dlatego podatki w Polsce płaci się w złotych - inaczej dostajemy sytuację jak z kredytami frankowymi, tylko w świecie podatków.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 9 lightning_network

The Future Is Now

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD/PLN 0,03% 3,8863
2019-11-15 00:41:00
EUR/PLN 0,00% 4,2824
2019-11-15 00:41:00
EUR/USD -0,03% 1,1019
2019-11-15 00:41:00
CHF/PLN -0,04% 3,9300
2019-11-15 00:41:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil