REKLAMA

W OFE może zostać tylko 13% Polaków

2014-03-29 04:50
publikacja
2014-03-29 04:50

Tylko 13 proc. Polaków zamierza wysłać deklarację o chęci pozostania w OFE - wynika z najnowszych badań Fundacji Kronenberga, na które powołuje się "Gazeta Wyborcza".

Od wtorku przyszli emeryci mogą złożyć deklarację: tak, chcę zostać w OFE. Jeśli zdecydujemy się na takie oświadczenie, to część naszej składki emerytalnej (dokładnie 2,92 proc.) będzie trafiać do OFE. Na złożenie oświadczenia mamy czas do końca lipca. Jeśli nie zrobimy nic, automatycznie wylądujemy z całą składką w ZUS.

Co wybierzemy? Aż połowa Polaków stawia na państwowego ubezpieczyciela. Jedna trzecia nie ma zdania na ten temat. O związaniu się z OFE (takie plany ma 13 proc. pytanych) częściej mówią ci, którzy już teraz dodatkowo odkładają zmyślą o emeryturze, i ci, którzy interesują się oszczędzaniem i inwestowaniem. Ale takich osób jest niewiele. Jak wynika z badania, tylko co dziesiąty Polak, który jeszcze nie jest na emeryturze, odkłada pieniądze z myślą o niej. (PAP)

mp/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (53)

dodaj komentarz
~rudaa
jedno i drugie to szajs.wiec zostaje w OFE żeby ich powqr*c(tak czy siak kiedyś przerzuca wszystkich do zus po tusk musi z czegos zyc wiec po co ten cyrk??)
~dd
no przeciez taki byl cel rzadu od poczatku zeby ratowac ZuS i miec kase żeby przetrwać do konca kadencji bez niezbednych reform itp. cwane posuniecie a problemy niech zalatwi inny rzad
~eee
Nie nie, podstawowym celem tej kradziezy była chęć umorzenia obligacji zeby dług Tuska nie przekroczył ustawowego progu zadłużenia czyli 60 %. Tak teraz sobie myśle ze Tusk był dogadany z OFE bo dlaczego OFE nie pozbyły się obligacji (łamiac ustawe), znały plany rządu, jakby to zrobiły Tusk nie miałby co ukraść.
~Gościu odpowiada ~eee
"dla czego OFE, wiedząc że będzie musiało oddać obligacje, nie sprzedało ich?"
- Chcąc na szybko wyprzedać tak dużo obligacji, z całą pewnością musieliby je oddać po taniości. A wtedy Tusk zatarłby ręce i zamknął OFE, bo nie musiałby już szukać pretekstu. Okrzyknąłby, że działają na szkodę
"dla czego OFE, wiedząc że będzie musiało oddać obligacje, nie sprzedało ich?"
- Chcąc na szybko wyprzedać tak dużo obligacji, z całą pewnością musieliby je oddać po taniości. A wtedy Tusk zatarłby ręce i zamknął OFE, bo nie musiałby już szukać pretekstu. Okrzyknąłby, że działają na szkodę jego obywateli. Odnotowałyby duże spadki choć teraz za jego sprawą mają spadek o 50%.
Jeszcze cholera całość do zusu zabiorą na kilka lat przed emeryturą. Co za idiotyzm! Oczywiście w celu ochrony naszych emerytur.
Rząd ma nas za idiotów i robi z nas idiotów. Bezwolnym motłochem łatwiej sterować. I jeszcze wmówić, że to dla jego dobra.
Obudźcie się z tego chorego matrixa!
~realista
Czy w ZUS czy w OFE to i tak nas maksymalnie wydoją i emerytura będzie żenująco niska. Taka jest prawda.
~bebech3
i tak zdechnie ta dojna krowa bankierow.
~qombajn AM-50
Nie opłaca się przechodzić do ZUS bo ZUS nie jest w stanie przemnożyć tych pieniędzy w jakikolwiek sposób OFE zawsze w jakimś stopniu pomnożą nasze pieniądze ale to jest tylko moje zdanie. ZUS tylko zdefrauduje wasze ciężko zarobione pieniądze tak jak to było ostatnio moje 18k poszło na dług pastwa śmiechu warte Nie opłaca się przechodzić do ZUS bo ZUS nie jest w stanie przemnożyć tych pieniędzy w jakikolwiek sposób OFE zawsze w jakimś stopniu pomnożą nasze pieniądze ale to jest tylko moje zdanie. ZUS tylko zdefrauduje wasze ciężko zarobione pieniądze tak jak to było ostatnio moje 18k poszło na dług pastwa śmiechu warte banda pajaców. Przechodźcie wszyscy do Waszego kochanego ZUS-u!! A co do OFE to zmieniam go na polski bo mam Allianz, niech szfaby oddają polskie pieniążki!
~Marek
Od 7 lat rządzi PO i skutecznie rozmontowało system emerytalny Polaków. Ale po kolej obalmy kłamstwa Donalda-Pinokia zaakceptowane przez Bula Rezydenta:

1) Likwidacja "dziedziczenia" środków kapitału z OFE

2) Zmniejszenie składki z 7,3% składanego w OFE do 2,3%

3) Kradzież 151 mld zł kapitału
Od 7 lat rządzi PO i skutecznie rozmontowało system emerytalny Polaków. Ale po kolej obalmy kłamstwa Donalda-Pinokia zaakceptowane przez Bula Rezydenta:

1) Likwidacja "dziedziczenia" środków kapitału z OFE

2) Zmniejszenie składki z 7,3% składanego w OFE do 2,3%

3) Kradzież 151 mld zł kapitału z OFE do zrujnowanego i zadłużonego budżetu

4) Dla tych co przetrwają - na 10 lat przed wiekiem emerytalnym i tak ZUS wydrenuje kasę z OFE

5) ... a teraz najlepsze --- SUKCES --- bo 16mln polaków zostało znacjonalizowanych (okradzionych) z własnych oszczędności na przyszła emeryturę

P.S. Czekam na merytoryczną odpowiedź i podważenie w/w argumentów ..... bez epitetów lemingów
~stan odpowiada ~Marek
Kradzież kapitalu z OFE ? A co niby ten kapital to sobie OFE wypracowalo ? Nie panie ignorancie, otoż dostalo za friko z ZUS-u. Kapital ten zebrany z przymusowej skladki czyli parapodatku byl i nadal pozostaje wlasnością państwowego systemu ubezpieczeń i byl do OFE tylko przesuniety aby ci go pomnazali, więc o żadnej kradzieży Kradzież kapitalu z OFE ? A co niby ten kapital to sobie OFE wypracowalo ? Nie panie ignorancie, otoż dostalo za friko z ZUS-u. Kapital ten zebrany z przymusowej skladki czyli parapodatku byl i nadal pozostaje wlasnością państwowego systemu ubezpieczeń i byl do OFE tylko przesuniety aby ci go pomnazali, więc o żadnej kradzieży nie ma mowy.
A co do epitetow to własnie tylko ty ich użyłeś nazywajac swoich potencjalnych adwersarzy lemingami, więc tym samym pokazałeś, że jestes poniżej poziomu o jakim bełkotałeś.
~polskadogorynogami
Kiedyś pisałem, że to jest wojna. Dziś można już powiedzieć, że to była wojna wygrana przez Polaków, o dziwo przy dużej i być może decydującej roli Żyda Rostowskiego.Jak widać są jednak Żydzi sprzyjający Polsce.
Ten teks napisałem pierwszy raz około 2 lata temu.

Albo, my Polacy, zlikwidujemy OFE, albo
Kiedyś pisałem, że to jest wojna. Dziś można już powiedzieć, że to była wojna wygrana przez Polaków, o dziwo przy dużej i być może decydującej roli Żyda Rostowskiego.Jak widać są jednak Żydzi sprzyjający Polsce.
Ten teks napisałem pierwszy raz około 2 lata temu.

Albo, my Polacy, zlikwidujemy OFE, albo OFE zlikwiduje nas. Szlaban na drodze wariantu greckiego jest już podniesiony i żwawo podążamy w tym kierunku. Każdy to wie, tzn. każdy kto zachował umiejętność analizy faktów i trzeźwego spojrzenia na otaczający nas świat. Sam pomysł oczywiście nie był zły, po wprowadzeniu korekt mógłby być dobrym projektem. Ale nasz wariant OFE posiadał nie jeden grzech pierworodny, a kilka.
Pierwszy: Kto przy zdrowych zmysłach zgadza się na prowizję od składki. W pierwszych latach dochodziła nawet do 10%.
Drugi: Koszty OFE są niewspółmierne do wypracowanego zysku. Ja chętnie tą kasą bym sobie sam operował, za darmo i bez zbędnych kosztów. Bystrzy próbowaliby pogrywać na GPW, choć ja osobiście zalecał bym raczej inwestowanie inaczej.
Trzeci: Wynika z drugiego. Na giełdach światowych coraz mniej inwestorów, a coraz więcej oszustów. Ta dysproporcja powoduje, że zagrywki oszustów są coraz bardziej chamskie.
Czwarty: Zabezpieczenie emerytalne na starość powierzać zawodowym kombinatorom to dość dziwaczny pomysł. Wystarczyło się przyjrzeć jak OFE kupowały małe spółki, windując ich ceny w kosmos by teraz po takim numerze wyceny wróciły do punktu wyjścia, a płynność zupełnie zanikła.
Kończę, żeby nie było za długo.
Piąty, najważniejszy: Pożyczać pieniądze od lichwiarzy aby potem te pieniądze rozsądnie zainwestować? No cóż, ja wiem, że świat również składa się z młodych, bardzo dobrze wykształconych i z dużych miast, czyli idealnego wyborcy PO wykreowanego przez GW.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki