REKLAMA

W Nowym Jorku dwukrotnie więcej strzelanin niż w minionym roku

2020-12-05 05:26
publikacja
2020-12-05 05:26
W Nowym Jorku dwukrotnie więcej strzelanin niż w minionym roku
W Nowym Jorku dwukrotnie więcej strzelanin niż w minionym roku
fot. Lukas Kloeppel / / Pexels

W mieście Nowy Jork niemal podwoiła się liczba strzelanin w porównaniu z minionym rokiem. Więcej było także zabójstw - poinformował burmistrz miasta Bill de Blasio.

Jak wykazują statystyki departamentu policji (NYPD) do końca listopada w zestawieniu z rokiem 2019 liczba strzelanin wzrosła prawie o 96 proc. W listopadzie w pięciu dzielnicach zamordowano 28 osób - o pięć więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

Lokalna telewizja NY1 podkreśla, że mimo gwałtownego nasilenia przemocy ulicznej, ogólny poziom przestępczości pozostał stosunkowo niski w siedmiu głównych kategoriach, w tym rozbojach i kradzieżach na wielką skalę. Liczba przestępstw wzrosła łącznie o 0,06 proc. z 8120 w 2019 roku do 8170 w obecnym.

"W ciągu ostatnich miesięcy, od końca lata do teraz, nastąpił stały wzrost tego, czego najbardziej potrzebujemy, czyli aresztowań za posiadanie broni i coraz większe sukcesy NYPD w usuwaniu broni z ulic" - mówił w piątek de Blasio w nowojorskim radiu publicznym WNYC.

Według NYPD liczba aresztowań za nielegalne użycie broni palnej w listopadzie wzrosła o 112,3 proc., przyczyniając się do ogólnego zwiększenia zatrzymań w porównaniu z rokiem ubiegłym.

De Blasio przewiduje, że po wprowadzeniu szczepionki na COVID-19 w mieście nastąpi poprawa sytuacji.

"Wiemy, że rok 2021 będzie z definicji dla całego społeczeństwa lepszy niż 2020 pod każdym względem, łącznie ze zdolnością do walki z przestępczością, ponieważ, kiedy nie było pracy, szkół, domów modlitwy, wszystko zaczęło się pogarszać. (…) Doprowadziło to do znacznie trudniejszej sytuacji dla NYPD" – wyjaśniał burmistrz.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Strzelanina w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki