REKLAMA

W Niemczech zaczyna brakować papieru toaletowego. W sklepach puste półki

2020-10-19 12:22
publikacja
2020-10-19 12:22
Twitter

W związku z sytuacją epidemiczną w Niemczech w tamtejszych mediach społecznościowych zaroiło się w weekend od zdjęć opatrzonych hasztagiem #papiertoaletowy, na których widać puste półki sklepowe - informuje dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Podobnie jak wiosną, gdy w kraju rozpoczynała się pierwsza fala epidemii koronawirusa, klienci znowu kupują w większych ilościach niż zwykle, zwłaszcza papier toaletowy, makarony i konserwy. Na początku pandemii, w drugim tygodniu marca, sprzedaż papieru toaletowego w Niemczech wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu z rokiem poprzednim - przypomina gazeta.

Przynajmniej w niektórych działach ponownie zwiększa się popyt - wskazują sieci sklepów Lidl i Aldi Sued, cytowane przez "FAZ". Według Lidla dotyczy to głównie produktów higienicznych.

W sobotę rozpoczęły się pierwsze zwiększone zakupy środków higienicznych w supermarketach i drogeriach, w niedzielę ludzie stali w kolejkach przed drogeriami na dworcach. Nawet w przypadku usług kurierskich liczba dostaw papieru toaletowego wzrosła - informuje dziennik "Bild".

Hakle, producent tego towaru z Duesseldorfu, zainstalował pierwszy uliczny automat do papieru toaletowego w Niemczech, gdzie można kupić go o każdej porze dnia i nocy. Za dwie rolki zależnie od jakości papieru trzeba zapłacić 1,50 lub 2 euro. W automacie można także kupić chusteczki higieniczne i dezynfekujące - pisze "Bild".

Zakupy "chomików", jak niemiecka prasa nazywa klientów zaopatrujących się na zapas, jeszcze nie są powszechnym zjawiskiem. Doniesienia o opróżnianiu półek pochodzą głównie z Nadrenii Północnej-Westfalii i Badenii-Wirtembergii. W południowo-zachodnich Niemczech dużą rolę odgrywa również strach przed zamknięciem granic. W miasteczku Kehl w Badenii-Wirtembergii w ostatnich dniach nastąpił ogromny wzrost liczby kupujących z przygranicznego francuskiego regionu Alzacja - poinformowała "FAZ" Sabine Hagmann, dyrektor generalna stowarzyszenia handlowego w tym landzie.

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano 4325 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 12 kolejnych zgonów - poinformował w poniedziałek berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Dzień wcześniej informował o ponad 5,5 tys. nowych zakażeń, a trzy poprzednie dni przyniosły rekordowe dobowe przyrosty - 6638, 7334 i 7830 infekcji.(PAP)

bml/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (25)

dodaj komentarz
piotr_malkontent
Papier toaletowy to papierek lakmusowy wskazujący na początek upadku systemu. Obserwowaliśmy to w PRL'u, CCCP, Wenezueli, no a teraz w Holandii i w Niemczech. Przy czym nowym gospodarzom Europy zachodniej jest on niepotrzebny.
jacek-19
Tam nie jest papierkiem lakmusowym. Ta ludzie wiedza ze jak zamkna firme to zostana im gazety zamiast papieru toaletowego.
gucio_222
Podesłać im Gazetę Wyborczą
warszawyak
Tak wychodzi gdy drukuje się 24 godz na dobę bezwartościowe euro kosztem innych wartościowych materiałów .
1a2b
w ramach pomocy można by im wysłać korki
czerwony_wiewior
Pewnie zamiast SARS ktoś przeczytał SRAS i stąd to zamieszanie
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
karbinadel
To pokazuje skalę zaufania obywateli do rządu
dziki_losos
Co ma zaufanie do rządu do zaopatrzenia sklepów w papier toaletowy?
rysiek58
Niemcy panikują, ja tam jestem spokojny nie będę się obkupywał od stóp do głów jak na Koniec Świata. Dzisiaj jest pandemia, dawniej były wojny, w przyszłości też zawsze znajdzie się jakiś problem. Na spokojnie.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki