W Niemczech użycie aplikacji do monitorowania zakażonych tylko za zgodą użytkowników

Niemiecki rząd rozważa stworzenie aplikacji śledzącej zakażonych koronawirusem. Dobrowolna zgoda na przekazywanie danych „jest ważnym aspektem tego możliwego rozwiązania” – powiedziała we wtorek minister sprawiedliwości Christine Lambrecht.

Użycie takiego rozwiązania byłoby „poważną ingerencją” w prywatność, dlatego mogłoby się odbyć tylko za zgodą użytkownika – powiedziała Lambrecht we wtorek w rozmowie z publiczną stacją radiową Deutschlandfunk.

Według minister w niemieckim społeczeństwie „istnieje bardzo duża gotowość”, aby dobrowolnie zezwolić na użycie takiego rozwiązania w ograniczonym wymiarze czasowym.

Dane z takiej aplikacji powinny być wykorzystywane tylko tymczasowo i w konkretnym celu ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa – zaznaczyła.

Aplikacja nie powinna umożliwić wyciągania żadnych wniosków na temat tożsamości zakażonej osoby. Należy również wyjaśnić, co stanie się z wykorzystanymi danymi po ustaniu pandemii – dodała.

Niemieckie media informują, że rząd federalny śledzi rozwiązania w walce z koronawirusem niektórych państw azjatyckich. Podążając za przykładem Korei Południowej, planuje wprowadzenie aplikacji, która używając danych geolokalizacyjnych, będzie kontrolowała przebieg kwarantanny chorych na COVID-19 i osób mających kontakt z zakażonymi.

lugr/ osk/ akl/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 supernova

na razie po dobroci, a za jakiś czas chipowanie na całego.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil