W "Mieszance studenckiej" znaleziono kawałki szkła

Sanepid rozpoczął kontrolę w zakładzie Aromat-Snack na Pomorzu. W orzechowo-owocowej "Mieszance studenckiej" tego producenta znaleziono kilka dni temu kawałki szkła - powiedział rzecznik Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Bondar.

Osoba, która trafiła na szkło, pokaleczyła sobie język i podniebienie. Producent zapewnia, że podejrzana seria "Mieszanki studenckiej" została już wycofana ze sprzedaży.

Jan Bondar wyjaśnił, że kontrolerzy badają linię produkcyjną. Sprawdzają także, czy w zakładzie przestrzegane są procedury sanitarne, które mają zapobiegać zanieczyszczeniom żywności. Bondar dodał, że właściciel zakładu obarcza dostawcę rodzynek winą za to, że szkło trafiło do opakowania z orzeszkami.
Źródło: IAR
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Elka

Nie wiem, czy Państwo już wiecie, ale potwierdziły się pierwsze zapewnienia przedstawicieli firmy Aromat Snack Sp. z o.o., producenta pakowanych przysmaków z bakalii: kontrola sanitarna interwencyjna nie wykazała jakichkolwiek nieprawidłowości w procesie produkcyjnym towaru, jak też zaniedbań personelu w kwestii kontroli jakości i zachowania higieny.
W zakładzie produkcyjnym firmy Aromat Snack Sp. z o.o. w Trzebielinie (woj. pomorskie) w dniu 18 listopada 2008 roku w godzinach 10.00 - 13.30 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przeprowdził kontrolę sanitarną dotyczącą rzekomej obecności szkła w rodzynkach w produkcie Mieszkanka Studencka; znalezionego przez jednego z pracowników stacji RMF FM w jednym z opakowań produktu. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości i zaniedbań ze strony producenta, co potwierdza protokół kontroli sanitarnej.

Protokół z kontroli oraz inne dokumenty w tej sprawie są dostępne na stronie www.aromat-snack.pl

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil