REKLAMA

W "Mieszance studenckiej" znaleziono kawałki szkła

2008-11-18 19:44
publikacja
2008-11-18 19:44
Sanepid rozpoczął kontrolę w zakładzie Aromat-Snack na Pomorzu. W orzechowo-owocowej "Mieszance studenckiej" tego producenta znaleziono kilka dni temu kawałki szkła - powiedział rzecznik Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Bondar.

Osoba, która trafiła na szkło, pokaleczyła sobie język i podniebienie. Producent zapewnia, że podejrzana seria "Mieszanki studenckiej" została już wycofana ze sprzedaży.

Jan Bondar wyjaśnił, że kontrolerzy badają linię produkcyjną. Sprawdzają także, czy w zakładzie przestrzegane są procedury sanitarne, które mają zapobiegać zanieczyszczeniom żywności. Bondar dodał, że właściciel zakładu obarcza dostawcę rodzynek winą za to, że szkło trafiło do opakowania z orzeszkami.
Źródło:IAR
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Elka
Nie wiem, czy Państwo już wiecie, ale potwierdziły się pierwsze zapewnienia przedstawicieli firmy Aromat Snack Sp. z o.o., producenta pakowanych przysmaków z bakalii: kontrola sanitarna interwencyjna nie wykazała jakichkolwiek nieprawidłowości w procesie produkcyjnym towaru, jak też zaniedbań personelu w kwestii kontroli Nie wiem, czy Państwo już wiecie, ale potwierdziły się pierwsze zapewnienia przedstawicieli firmy Aromat Snack Sp. z o.o., producenta pakowanych przysmaków z bakalii: kontrola sanitarna interwencyjna nie wykazała jakichkolwiek nieprawidłowości w procesie produkcyjnym towaru, jak też zaniedbań personelu w kwestii kontroli jakości i zachowania higieny.
W zakładzie produkcyjnym firmy Aromat Snack Sp. z o.o. w Trzebielinie (woj. pomorskie) w dniu 18 listopada 2008 roku w godzinach 10.00 - 13.30 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przeprowdził kontrolę sanitarną dotyczącą rzekomej obecności szkła w rodzynkach w produkcie Mieszkanka Studencka; znalezionego przez jednego z pracowników stacji RMF FM w jednym z opakowań produktu. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości i zaniedbań ze strony producenta, co potwierdza protokół kontroli sanitarnej.

Protokół z kontroli oraz inne dokumenty w tej sprawie są dostępne na stronie www.aromat-snack.pl

Powiązane: Żywność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki