W Krakowie będzie Festiwal Poetycki im. Czesława Miłosza

Festiwal Poetycki imienia Czesława Miłosza chcą zorganizować przyjaciele poety. Raz na 2 lata do Krakowa przyjeżdżaliby poeci z całego świata, by czytać wiersze i dyskutować o poezji.

Impreza ma być wzorowana na Spotkaniach Poetów. Tego typu imprezy organizowano w Krakowie już 2 razy i zawsze przyciągały zarówno światowe sławy jak i tłumy czytelników. Współorganizatorem spotkań był wówczas sam Czesław Miłosz.

"Miłosz był dumny i szczęśliwy, że może brać w tych imprezach udział i im patronować. Byłoby to zrealizowanie jego wielkiego marzenia, a zarazem upamiętnienie jego imienia w żywej formie. Poeci spotykaliby się tutaj razem z krytykami i badaczami jego twórczości, mogliby o tej poezji rozmawiać" - podkreśla Jerzy Illg z wydawnictwa Znak w Krakowie.

Pierwszy festiwal pomysłodawcy chcą zorganizować wiosną przyszłego roku. Część pieniędzy obiecał już Instytut Książki w Krakowie.

Czesław Miłosz zmarł w Krakowie 14 sierpnia. Najprawdopodobniej jedna z krakowskich ulic zostanie wkrótce nazwana jego imieniem.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil