W Hiszpanii zdecydowane zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej

W dziewięciu obwodowych komisjach wyborczych w Hiszpanii, w których w niedzielę odbywały się wybory do Sejmu i Senatu, wyraźnie zwyciężyła Koalicja Obywatelska (KO). Na drugim miejscu uplasował się Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD).

Wśród ponad 10,2 tys. Polaków głosujących na terytorium Hiszpanii największym poparciem cieszyła się KO, którą poparło 5032 wyborców. Na SLD, Prawo i Sprawiedliwość (PiS) oraz Konfederację głosowało odpowiednio 2554, 1034 i 528 osób. Z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) poparło 334 wyborców.

W wyborach do Senatu najczęściej wybieranym przez głosujących w Hiszpanii Polaków był kandydat KO Michał Ujazdowski, który zdobył 6937 głosów. Za nim uplasował się Paweł Kasprzak (Obywatele RP) z 1348 głosami, a następnie Marek Rudnicki (PiS) – 1152.

Jak powiedziała PAP radca wydziału polityczno-ekonomicznego ambasady RP w Madrycie Monika Domańska-Szymczak, w niedzielę głosowanie odbywało się w siedmiu podległych tej placówce obwodowych komisjach wyborczych, a także w dwóch innych, które znajdowały się na terenie podległym konsulatowi generalnemu RP w Barcelonie.

“W niedzielnym głosowaniu trzy lokale wyborcze funkcjonowały w Madrycie, a po jednym w Barcelonie, Walencji, Maladze, Majorce, Teneryfie oraz na Gran Canarii” - dodała Domańska-Szymczak. (PAP)

zat/ ap/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil