REKLAMA

W Gdańsku otwarto biuro spółki usług lotniczych Airbusa. Będzie praca

2022-10-05 18:37
publikacja
2022-10-05 18:37

Biuro Navblue, spółki zależnej grupy Airbus dostarczającej rozwiązania ułatwiające operacje lotnicze i zarządzenie ruchem powietrznym, zainaugurowało działalność - poinformowała firma w środę.

W Gdańsku otwarto biuro spółki usług lotniczych Airbusa. Będzie praca
W Gdańsku otwarto biuro spółki usług lotniczych Airbusa. Będzie praca
fot. Regis Duvignau / / Reuters

Specjalizacja Navblue, której biuro mieści się w Gdańsku, to produkcja baz danych i oprogramowania dla branży lotniczej. Zadaniem pracowników gdańskiego biura będzie dostarczanie produktów i usług zwiększających efektywność operacyjną przewoźników lotniczych i wspierających zrównoważone lotnictwo.

Gdańskie biuro w dzielnicy Przymorze zatrudnia 10 osób, do końca 2024 r. zamierza zwiększyć zatrudnienie do 80-100 pracowników. Firma ma dotychczas cztery biura w Europie: we Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce i Szwecji, a także placówki w Kanadzie, USA, Tajlandii i Singapurze.

„Jesteśmy przekonani, że zespół zatrudniony w nowym biurze wniesie wiele nowego do naszych know-how i wiedzy, szczególnie za sprawą dostarczania aktualnych danych i najnowocześniejszego oprogramowania, pozwalających naszym klientom usprawniać działania na całym świecie” - powiedziała cytowana w komunikacie Airbusa szefowa polskiego oddziału Navblue Marta Muzińska.

Przypomniała, że działalność Airbusa w Polsce obejmuje projektowanie, prototypowanie, produkcję, obsługę, modernizację, badania i rozwój, a także współpracę w branży kosmicznej. Koncern zatrudnia w Polsce blisko 1000 pracowników w zakładach w Warszawie (PZL Okęcie), Mielcu (ośrodek szkolenia) i Łodzi (Biuro projektów Airbus Helicopters, współpracuje z ponad 30 krajowymi dostawcami.

Airbus jest producentem samolotów i śmigłowców cywilnych i wojskowych, działa także w branży kosmicznej, jest dostawcą usług związanych z lotnictwem. W Polsce grupa Airbus jest obecna od 2001 roku, od kiedy fabryka samolotów PZL Warszawa-Okęcie stała się własnością Airbus Defence and Space. Działalność w Polsce obejmuje produkcję struktur lotniczych do samolotów C295 i A330 oraz wiązek elektrycznych do C295, A320 i, A330.(PAP)

brw/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Podróżuj bez limitu. Oszczędzaj czas i pieniądze.

Podróżuj bez limitu. Oszczędzaj czas i pieniądze.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki