W Dębicy najwięcej chętnych na lokale trzypokojowe z "Mieszkania Plus"

W Dębicy (Podkarpackie) aż 44 proc. chętnych chciałoby wprowadzić się do trzypokojowego mieszkania – wynika z przeprowadzonej ankiety, która miała badać preferencje dotyczące lokali, które powstaną w tym mieście w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

(fot. Jerzy Dudek / FORUM)

Ankieta był przeprowadzona od 10 kwietnia do 10 maja na stronie internetowej samorządu Dębicy. Wśród pytań znalazły się zarówno te dotyczące preferowanego metrażu oferowanych mieszkań, a także rodzaju umowy – najmu instytucjonalnego lub najmu z dojściem do własności. Wpłynęło w sumie ponad 200 ankiet.

Jak wynika z zebranych ankiet, największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania trzypokojowe – taki lokal wybrałoby 44 proc. ankietowanych. Natomiast 95 proc. osób wybrałoby opcję najmu z dojściem do własności.

Wiceprezes PFR Nieruchomości Grzegorz Muszyński podkreślił, że w Dębicy powstanie w sumie 200 mieszkań, z czego ok. 40 proc. to lokale trzypokojowe.

„Wyniki ankiety pokazują, że odpowiada to zapotrzebowaniu potencjalnych najemców, a nasza inwestycja jest skrojona na miarę potrzeb lokalnej społeczności. Przy okazji każdej inwestycji ściśle współpracujemy z samorządem i wsłuchujemy się w głos jego mieszkańców, bo to gwarantuje sukces programu Mieszkanie Plus” – dodał.

Burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk zaznaczył, że wskazana przez samorząd działka jest położona w atrakcyjnej części miasta, przy ul. Ratuszowej. „Dodatkowym atutem będzie wysoki standard mieszkań. Właśnie takiej oferty brakowało na lokalnym rynku. Od momentu, w którym pojawiła się informacja o realizacji Mieszkania Plus w Dębicy widzimy duże zainteresowanie tym projektem” - stwierdził.

Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych to III kwartał 2019 roku. Do dyspozycji przyszłych najemców będzie 200 mieszkań o średniej powierzchni 50 m kw. W Dębicy powstanie w sumie 13 kawalerek, 86 mieszkań dwupokojowych, 97 trzypokojowych oraz pięć lokali czteropokojowych.

W bezpośrednim sąsiedztwie działki, na której powstaną mieszkania, jest szkoła oraz przedszkole, do których przynależy także boisko sportowe. Z kolei w promieniu 700 metrów od planowanej inwestycji są: przychodnia, apteka, szkoły, przedszkola, żłobki, poczta, sklepy spożywcze, punkty gastronomiczne, a także dom kultury, park miejski, aquapark i lodowisko.

W całym województwie podkarpackim w ramach programu Mieszkanie Plus może powstać 831 mieszkań w dziewięciu lokalizacjach. Wszystkie grunty zostały wskazane przez podkarpackie samorządy.

W ramach programu Mieszkanie Plus powstało już 846 mieszkań. (PAP)

autor: Wojciech Huk

huk/ pad/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne