REKLAMA

W ChRL po raz pierwszy więcej miliarderów niż w USA

2015-10-15 17:38
publikacja
2015-10-15 17:38
fot. Reuters / FORUM

W ChRL jest obecnie 596 miliarderów (licząc w dolarach USA) o 242 więcej niż rok wcześniej i po raz pierwszy więcej niż w Stanach Zjednoczonych, gdzie takim majątkiem dysponuje tylko 537 superbogatych.

Dane te są zawarte w opublikowanym w czwartek raporcie Hurun Rich List 2015. Do miliarderów z Chin ludowych można jeszcze doliczyć 119 z Hongkongu, Tajwanu i Makau.

Ranking najbogatszych Chińczyków Hurun Rich List publikuje od 1999 r. Instytut Hurun z siedzibą w Szanghaju.

Na pierwszym miejscu na liście najbogatszych Chińczyków znalazł się w tym roku Wang Jianlin z rodziną właściciele firmy Wanda działającej na rynku nieruchomości oraz w dziedzinie rozrywki. Jianlin wrócił po roku na to pierwsze miejsce, powiększając majątek o 52 proc. dzięki wprowadzeniu na giełdę swej sieci kin. Jest obecnie wart 34,4 miliarda USD.

Z pierwszego miejsca na drugie spadł Jack Ma Yun, założyciel grupy Alibaba - internetowego giganta zajmującego się handlem online.(PAP)

az/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~PartTimeJobs
Ośmieszanie przez Rosję, zachodnich klaunów polityczno wojskowych nie ma końca. Mało że dostali w prezencie Krym o którym nawet nie myśleli to teraz oficjalnie weszli w posiadanie bazy wojskowej w Syrii, z której mają kontrolę nad całym bliskim wschodem....! Wygląda że Putinek dobrze gra w te szachy....! Natomiast Ośmieszanie przez Rosję, zachodnich klaunów polityczno wojskowych nie ma końca. Mało że dostali w prezencie Krym o którym nawet nie myśleli to teraz oficjalnie weszli w posiadanie bazy wojskowej w Syrii, z której mają kontrolę nad całym bliskim wschodem....! Wygląda że Putinek dobrze gra w te szachy....! Natomiast Chiny szykują się do postraszenia USA od zachodniego wybrzeża i jestem pewien że Us-mani puszczą na całego Nutelle w gacie jak to skumają.
~seth
chiny mogą im conajwyżej skoczyć do kolan...

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki