REKLAMA

W Berlinie powrót do noszenia maseczek w biurach

2020-09-30 20:06
publikacja
2020-09-30 20:06
fot. lovely melody / Shutterstock

Ze względu na wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Berlinie od soboty obowiązkowe będzie noszenie maseczek w biurach i budynkach administracyjnych - poinformowała przedstawicielka władz Ramona Pop.

Regulacja ta nie dotyczy pracy przy biurku. Nowe zasady są analogiczne do tych, które obowiązują na przykład w berlińskich restauracjach: maseczkę trzeba nosić, jeśli opuszcza się swoje miejsce, bo można wtedy spotkać inne osoby - napisał w środę portal rbb24.

Niemiecki rząd federalny i rządy krajów związkowych zaleciły we wtorek stosowanie surowszych zasad w walce z koronawirusem, aby zapobiec masowemu wzrostowi liczby zakażeń. Liczba uczestników uroczystości została ograniczona do 50, wyznaczono kary w wysokości 50 euro za podawanie w restauracjach nieprawdziwych danych osobowych.

Według danych przedstawionych w środę przez berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Niemczech potwierdzono dotąd 289 219 zakażeń koronawirusem, a łącznie 9488 osób zmarło na Covid-19. W Berlinie stwierdzono 14,5 tys. infekcji i 228 ofiar śmiertelnych. (PAP)

bml/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki