W Belgii wchodzi obowiązek noszenia maseczek w sklepach i galeriach

2020-07-10 19:53
publikacja
2020-07-10 19:53
fot. Drazen Zigic / Shutterstock

Od soboty noszenie maseczek ochronnych stanie się obowiązkowe w całej Belgii we wszystkich sklepach, centrach handlowych i innych miejscach zamkniętych, w których gromadzi się wiele osób - informuje telewizja VRT.

Decyzję o wprowadzeniu obowiązku noszenia maseczek w sklepach, centrach handlowych, bibliotekach, muzeach, salach koncertowych, teatrach, kinach, miejscach kultu i centrach konferencyjnych podjęto na spotkaniu przedstawicieli władz belgijskich - federalnych, regionalnych i społeczności językowych.

Premier federalna Sophie Wilmes (liberał frankofoński) powiedziała dziennikarzom, że „z czasem lista ta może zostać zmodyfikowana w zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju".

Osoby, które nie przestrzegają nowych przepisów, są zagrożone postępowaniem karnym.

Podobnie jak w przypadku transportu publicznego, maseczki nie są obowiązkowe dla dzieci poniżej 12. roku życia. Zwolnione z tego obowiązku są też osoby cierpiące na choroby uniemożliwiające noszenie maseczek.

Decyzja zapadła po tym, jak Najwyższa Rada Zdrowia zaleciła obowiązkowe noszenie maseczek w sklepach w oświadczeniu wydanym w czwartek. Poinformowała, że jest to konieczne „w celu poprawy ochrony klientów i pracowników sklepów”.

Po rozmowach konsultacyjnych z zespołem ekspertów, którzy doradzają władzom w sprawie strategii wyjścia z ogólnokrajowej kwarantanny w Belgii, zdecydowano, że należy przestrzegać zaleceń Najwyższej Rady Zdrowia.

Z Brukseli Łukasz Osiński

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
antykomuch
ciąg dalszy tresury bydła
carlito1
Kiedyś za chorobę 21 wieku uważano, choroby kręgosłupa... Dzisiaj zdecydowanie mówię iż są to choroby psychiczne ..

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki