REKLAMA

W Belgii pracownicy otrzymają dodatek za dojazd do pracy rowerem

2023-01-26 10:06
publikacja
2023-01-26 10:06

Od 1 maja pracownicy otrzymają 27 centów za każdy przejechany rowerem kilometr w drodze do pracy. Świadczenie przewidziane jest dla wszystkich pracowników zatrudnionych w prywatnych firmach w Belgii. Dodatek "rowerowy" będzie obowiązywał od 1 maja. 

W Belgii pracownicy otrzymają dodatek za dojazd do pracy rowerem
W Belgii pracownicy otrzymają dodatek za dojazd do pracy rowerem
fot. Werner Lerooy / / Shutterstock

Porozumienie dotyczące wprowadzenie dodatku "rowerowego" zostało zawarte w Krajowej Radzie Pracy (NAR) pomiędzy belgijskimi związkami zawodowymi a organizacją reprezentującą pracodawców. Pracownicy, którzy dojeżdżają do pracy rowerem, otrzymają 27 centów za każdy kilometr. Kwota nowego świadczenia dla pracowników będzie ograniczona do 40 kilometrów dziennie.

Pracodawcy mogą stosować rekompensatę powyżej tej kwoty, ale będzie ona podlegała opodatkowaniu jako część wynagrodzenia, podaje The Brussels Times. Dodatek "rowerowy" ma być indeksowany co roku. 

Dodatek dla wszystkich zatrudnionych osób za dojazd do pracy rowerem będzie obowiązywać od 1 maja 2023 r. 

W Belgii ok. 11 proc. wszystkich pracowników dojeżdża do pracy rowerem, wynika z szacunków podanych przez dziennik „De Tijd”. Natomiast spośród pracowników, którzy mieszkają mniej niż 5 kilometrów od miejsca swojej pracy, 55 procent nadal przyjeżdża samochodem, przywołuje dane Andrzej Pawluszek w materiale prasowym PAP. 

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
cyk09
W Belgii w ogóle można sobie fajnie zarobić tylko trzeba wiedzieć jak roboty szukać. Ci którzy działają w budowlance najczęściej podejmują się współpracy z Mesoworks i nie mogą narzekać na liczbę zleceń co przekłada się później na dobre zarobki
benq1979
W Grecji też dostawali. I dostawali też za niespoźnianie się do pracy. Za wchodzenie po schodach. Komunizm jest wielki.
Czekamy na dodatek za bycie bi, homo, czy cokolwiek.
trolley
Niedługo Polacy też będą do roboty rowerem zasuwać, i to bez dotacji a pod wpływem kosztów paliwa (5 luty za chwilę) XDXDXD
wibor3m10procent
Tymczasem Cesarzowa Urszula śmiga odrzutowcem z Bratysławy do Wiednia, przecież nie będzie z plebsem w korkach stać..!
cwiara
No i co? Dalej chcecie do Europy? Dzisiaj zachęta, jutro zakaz jazdy samochodem a pojutrzu nakaz jazdy rowerem. Rower to symbol obciachu i lewactwa. Ile to ja już razy spuszczałem powietrze z opon tym dziwolągom. Ale jeśli opuścimy gardę, to i w Polsce będzie jak w Europie.
samsza
Wyobraziłem sobie jak mąż podwozi rodzącą żonę, na rowerze, bo przecież z zakazu samochodów spalinowych wszyscy zadowoleni, nadal dla polityków "za zakazem" ogromne poparcie! Może rozwiązaniem będą riksze?
Szansa na poród w mało sprzyjających okolicznościach rośnie.
kaczyslaw_
W Polsce, na wzór Belgii, wprowadziliby dodatkowy podatek od każdego przejechanego kilometra samochodem spalinowym.
pdox
Już wprowadzili, zawiera się w cenie paliwa.
tomitomi
ile będą płacić za chodzenie i oddychanie ??

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki