REKLAMA

W Belgii inflacja w styczniu najwyższa od 1983 roku

2022-01-28 18:21
publikacja
2022-01-28 18:21
W Belgii inflacja w styczniu najwyższa od 1983 roku
W Belgii inflacja w styczniu najwyższa od 1983 roku
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

Inflacja w Belgii w styczniu bieżącego roku wyniosła 7,6 proc. Wartość styczniowa jest najwyższa od 1983 r., kiedy zanotowano inflację w wysokości 7,9 proc. - informuje belgijska telewizja.

Inflacja związana jest głównie z wyższymi cenami energii. Ceny energii elektrycznej wzrosły o ponad 70 proc. w ciągu zaledwie roku. Gaz ziemny jest droższy o 153 proc. Ceny oleju napędowego i benzyny wzrosły o ponad 25 proc. w ciągu roku.

Inflacja bez uwzględnienia wzrostu cen energii i nieprzetworzonej żywności, wzrosła w ciągu roku o 2,98 proc. Wartość ta jest znacznie wyższa niż cel Europejskiego Banku Centralnego określony na 2 proc.

"Liczby pokazują, że towary i usługi codziennego użytku stają się coraz droższe, ponieważ firmy przenoszą wyższe ceny energii i surowców na swoich klientów, czyli inne firmy i konsumentów" - informuje telewizja VRT.

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

luo/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (6)

dodaj komentarz
qwertas
Szefowa EBC (Europejskiego Banku Centralnego) kradnie Europejczykom z Eurozone oszczędności i ich wypłaty. Belg musi oddać jedną z 12 wypłat na inflacje bo EBC nie podnosi stóp procentowych. Do tego EBC nadal pompuje i kreuje puste pieniądze. Inflacja będzie coraz wyższa aż w końcu przestaną drukować i podwyższą stopy Szefowa EBC (Europejskiego Banku Centralnego) kradnie Europejczykom z Eurozone oszczędności i ich wypłaty. Belg musi oddać jedną z 12 wypłat na inflacje bo EBC nie podnosi stóp procentowych. Do tego EBC nadal pompuje i kreuje puste pieniądze. Inflacja będzie coraz wyższa aż w końcu przestaną drukować i podwyższą stopy procentowe.
bankster-kreator
Oto tajemnica antyinflacyjnej wiary... złoto, bitcoin i hektary...
sionwo
inflacja 20% to teraz nowy standard, w ten sposób odbiera się ludziom wolnośc i szanse na dorobienie się czegoś
jas2
Łatwiej się dorobić przy niskich stopach procentowych.
demeryt_69
Wina Tuska - proste jak sznurek w kieszeni :)

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki