REKLAMA

Volkswagen Poznań uruchomił pracowniczy program szczepień przeciw COVID-19

2021-06-02 10:33
publikacja
2021-06-02 10:33
Volkswagen Poznań uruchomił pracowniczy program szczepień przeciw COVID-19
Volkswagen Poznań uruchomił pracowniczy program szczepień przeciw COVID-19
fot. Kacper Pempel / / Reuters

Spółka Volkswagen Poznań poinformowała w środę o uruchomieniu programu szczepień pracowników przeciw COVID-19. VWP to największy pracodawca w Wielkopolsce, zatrudniający w czterech zakładach w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni 10 tys. osób.

Rzeczniczka spółki Patrycja Kasprzyk podała, że szczepienia realizowane będą na terenie zakładu w Poznaniu oraz w dwóch wybranych punktach szczepień w szpitalach w Poznaniu i Wrześni.

Chętni pracownicy Volkswagen Poznań zostaną zaszczepieni w czwartek, piątek i sobotę. W pierwszym etapie zakłada się zaszczepienie ok. 500 osób – pracowników spółki i członków ich rodzin. W przypadku większego zainteresowania uruchomione zostaną dodatkowe terminy.

"Od samego początku pandemii Volkswagen Poznań stara się stwarzać bezpieczne warunki, by zapobiegać i ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa wśród naszej załogi. Jeszcze w marcu ub.r. wprowadziliśmy szereg usprawnień i zmian mających na celu ochronę zdrowia. Później uruchomiliśmy bezpłatne i dobrowolne punkty testowania na obecność koronawirusa. Teraz gorąco zachęcamy do szczepień i tworzymy optymalne warunki, by jak największa liczba pracowników mogła je przyjąć" – powiedziała Jolanta Musielak z zarządu VWP.

Zarząd spółki zadecydował, że każdemu z pracowników, który udawał się będzie na szczepienie, przyznany zostanie dodatkowy dzień wolny od pracy. Oznacza to, że każdy zatrudniony w VWP, by przyjąć dwie dawki szczepionki, w określonym czasie dostanie dwa dodatkowe wolne dni. Dotychczas z tej możliwości skorzystało ponad 2 tys. pracowników. (PAP)

Autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki