Vectra nie przejmie Multimedia Polska

Sieć Multimedia Polska nie zostanie kupiona przez Vectrę. Firmy nie uzgodniły kluczowych warunków transakcji w wyznaczonym terminie, zaś akcjonariusze większościowi i zarząd pierwszej ze spółek podjęli decyzję o jej odstąpieniu.

(fot. rarrarorro / YAY Foto)

Vectra złożyła do UOKiK wniosek o przejęcie Multimedia Polska w sierpniu tego roku. Gdyby urząd zgodził się na operację, doszłoby do połączenia drugiej i trzeciej największej sieci kablowej w Polsce. Regulator zwracał jeszcze we wrześniu uwagę, że fuzja mogłaby skutkować ograniczeniem konkurencji. UOKiK nie zdążył jednak podjąć ostatecznej decyzji – Multimedia Polska rozesłały informację, w której czytamy, że planują odstąpić od transakcji.

Spółka zwróciła uwagę, że w ustalonym terminie nie udało się im dogadać z Vectrą, ani nawet podpisać przedwstępnej umowy. - Po przeanalizowaniu ryzyk rynkowych i transakcyjnych związanych z planowanym zbyciem 100 proc. akcji Multimedia Polska na rzecz spółki Vectra - akcjonariusze większościowi oraz Zarząd spółki zdecydowali w dniu dzisiejszym [7 listopada – przyp. red.] o nieprzedłużaniu okresu wyłączności oraz odstąpieniu od planowanej transakcji – czytamy w komunikacie.

W październiku Multimedia Polska chciał przejąć największy dostawca tego typu usług – UPC. Kwota transakcji miałaby wynieść 760 mln zł. Wówczas na drodze stanął UOKiK, który zawyrokował, że połączenie mogłoby ograniczać konkurencję.

W 2017 r. grupa Multimedia Polska miała ponad 750 tys. klientów, zaś Vectra – 900 tys. klientów. Dla porównania, z usług UPC korzysta ponad 1,4 mln osób.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 10 szejknet

No i dobrze, im większe się to robi tym bardziej klienta robią na czarno.

! Odpowiedz
1 8 _jasko

Masz na myśli połączenie Orlenu z Lotosem?

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

    Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

    Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.