Uwaga, rynek finansów! Nowy obowiązkowy identyfikator

Od połowy 2018 r. firmy i instytucje działające na rynkach finansowych będą musiały posiadać własny kod LEI, by sprostać nowym wymogom UE. GS1 Polska wprowadza nową usługę umożliwiającą uzyskanie LEI.
 
Bez kodu LEI (ang. Legal Entity Identifier) nie będzie możliwe m.in. kupowanie lub sprzedawanie akcji, obligacji, gwarancji, obligacji rządowych i instrumentów pochodnych. Kod LEI składa się z 20 znaków alfanumerycznych i pozwala jednoznacznie identyfikować partnerów transakcji, czyniąc je przez to bezpiecznymi dla obydwu stron. Przepisy wchodzą w życie w połowie 2018 r. w ramach dyrektywy MiFID-II Unii Europejskiej.

„Czasu zostało niewiele, dlatego chcemy pomóc organizacjom spełnić ten obowiązek, korzystając z naszego międzynarodowego doświadczenia. W zakresie LEI korzystamy z doświadczenia GS1 Germany, które jest akredytowanym przedstawicielem (LOU – Lokalna Jednostka Operacyjna) GLEIF – międzynarodowego podmiotu, odpowiedzialnego za zarządzanie LEI na całym świecie” – komentuje Elżbieta Hałas, członek zarządu GS1 Polska.

Organizacja GS1 Polska, jako Agent Rejestrujący, jest drugą po Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych organizacją w kraju, która umożliwia zainteresowanym podmiotom uzyskanie kodu LEI w korzystnej cenie i krótszym niż do tej pory czasie.
 
Dowiedz się więcej: www.gs1pl.org/lei.

Źródło: Materiał partnera

Przeczytaj też

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

    Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl