Uwaga na przedświąteczne zakupy

To czas ostatnich przedświątecznych wizyt w sklepach. Łatwo o nieprzemyślany oraz impulsywny zakup. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów namawia do ostrożności.

Agnieszka Majchrzak z biura prasowego UOKiK-u ostrzega, że robiąc zakupy w ostatniej chwili sporo ryzykujemy. Zwłaszcza jeżeli korzystamy z promocji. Jednym z najczęstszych problemów jest różna cena produktu widniejąca na sklepowym regale i przy kasie. Jeżeli cena z półki jest niższa, klient może przy kasie zapłacić mniej. Agnieszka Majchrzak radzi też sprawdzać datę ważności. Może się okazać, że sklepy przed świętami chcą pozbyć się starych zapasów.

Według rozmówczyni IAR, do zakupów warto się przygotować. Niezbędnymi atrybutami podczas w sklepie są lista potrzebnych produktów, czas oraz zdrowy rozsądek.

Warto pamiętać, że nazwy produktów nie powinny wprowadzać w błąd. Warto sprawdzić czy kupujemy napój, sok czy nektar. Mają one zupełnie inny skład. W Polsce nie ma tak zwanych zwrotów. Tylko od sprzedawcy zależy, czy przyjmie zakupiony towar i odda nam pieniądze.


Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/ Karol Tokarczyk/K.P.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Justyna

Zakupy najlepiej wychodzą i sa udane jak się robi je samemu prezent w sklepie możemy dotknąć i sprawdzic a w Internecie nie mamy tej możliwości możemy zostać oszukani

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne