REKLAMA

Uwaga na drogach! Kolejny długi weekend

2008-05-21 13:42
publikacja
2008-05-21 13:42
Zaledwie trzy tygodnie po długim weekendzie majowym znów możemy zrobić sobie dłuższy odpoczynek od pracy, tym razem związany z Bożym Ciałem. Niestety, z pewnością znów zrobi się niebezpiecznie na drogach.

Z całą pewnością nieco tłoczniej na drogach zrobi się już w środę, kiedy to pierwsi kierowcy wyjadą na odpoczynek. Jak zwykle nad bezpieczeństwem podróżnych czuwać będą zwiększone siły policji, które szczególną uwagę zwracać będą na piratów drogowych przekraczających dopuszczalną prędkość. Podczas kontroli drogowych sprawdzane będzie też używanie pasów bezpieczeństwa oraz fotelików do przewozu małych dzieci. Jak zwykle też policjanci będą zwracać uwagę, czy kierujący nie jest pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających.

W ubiegłym roku podczas przerwy świątecznej doszło do 583 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 54 osoby, zaś 794 zostały ranne. Zatrzymanych zostało 2.348 kierowców, którzy prowadzili auto pod wpływem alkoholu. Statystyki te były dużo lepsze niż w porównalnym okresie 2006 roku, kiedy to odpowiednio doszło do 649 wypadków, zginęło 68 osób, ranne zostały 892 osoby, a zatrzymano 3.379 nietrzeźwych.

W tym roku gorsza pogoda, szczególnie padający niemal w całym kraju deszcz, może być przyczyną pogorszonych warunków drogowych. Jednak paradoksalnie może się to przyczynić do zmniejszenia liczby wypadków. Przede wszystkim gorsza aura spowoduje, że mniejsza liczba osób zdecyduje się na wyjazd. Ponadto padający deszcz powinien wpłynąć na spokojniejszą jazdę niż, gdyby warunki pogodowe były idealne.

W dniach 21 (od godz. 18 do 22) oraz 22 maja (od godz. 8 do 22) obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 t.

W.T.
Źródło:

Do pobrania

kraksajpg
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki