Uwaga kierowcy: utrudnienia na Zakopiance

Kolejna akcja i utrudnienia w ruchu na Zakopiance. W najbliższą sobotę wraz z rozpoczęciem wakacji w Skomielnej Białej będą protestować związkowcy. Pod Tatry zjadą przedstawiciele pracowników parków narodowych i poprzez akcję chcą przypomnieć rządowi o sobie i swoich postulatach.

(fot. Jan Graczynski / EastNews)

Stanisław Skupień, przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Parków Narodowych "Solidarność" wyjaśnia w rozmowie z Radiem Kraków, że chodzi m.in o wynagrodzenia, które są żenująco niskie. Podkreśla, że wzrost płac obiecywany jest od 2008 roku.

"Od 2008 roku nawet nie dostaliśmy ani grosza tego który się należał z racji inflacji. Nie mamy na nic, jesteśmy w bardzo złej sytuacji w parkach narodowych - nie ma na ogrzewanie, na oświetlenie, na funkcjonowanie biur" - mówi związkowiec..

Protest rozpocznie się w najbliższą sobotę w samo południe w Skomielnej Białej na Zakopiance. Akcja odbywać się będzie w rejonie zlokalizowanego tam skrzyżowania. Związkowcy zapowiadają pikietę i blokowanie co jakiś czas ruchu poprzez przechodzenie non stop przez zlokalizowane tam przejścia dla pieszych.

Obecnie we wszystkich parkach narodowych pracuje około 1300 osób, w Tatrzańskim Parku Narodowym około 120 - znacznie mniej niż jeszcze kilka lat temu. Ostatni raz pieniądze na podwyżki dla parków narodowych znalazły się ...osiem lat temu. Średnia pensja to około 2500 złotych brutto.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Przemysław Bolechowski, PR Kraków/hk/moc/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~fikos

DLACZEGO SIĘ PRZEMILCZA,ŻE PROTEST PROWADZĄ WSZYSTKIE ZZ W PARKACH W TYM NAJWIĘKSZY ZWIĄZEK LEŚNIKÓW POLSKICH PARKÓW NARODOWYCH!!!

! Odpowiedz
0 0 ~bronek

Dać im najniższa krajową komu nie pasuje wypad, zatrudni się młodych i ambitnych i każdy będzie zadowolony.

! Odpowiedz
0 1 ~xyz

Jak zwykle związkowcy. Tylko dlaczego blokują ruch? Kierowcy im nie dadzą podwyżek. Ale widocznie myślą "inaczej".

! Odpowiedz
0 1 ~dyzio

Chcą żeby ogrzewać i oświetlać Parki Narodowe czy biura?Do roboty a nie w biurach się opierdzielać.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil