REKLAMA

Utrudnienia w ruchu w związku z ptasią grypą

2007-12-10 06:10
publikacja
2007-12-10 06:10
Z powodu wykrycia ptasiej grypy w miejscowości Karniszyn w powiecie żuromińskim nieprzejezdne są drogi nr 541 z Sierpca do Żuromina i nr 561 do Bieżunia oraz dalej w kierunku Żuromina, a także droga z Bieżunia przez Szreńsk w stronę Mławy. Policja oraz straż pożarna wskazują wskazują objazdy. W strefie największego ryzyka utworzono 54 posterunki. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i zachować cierpliwość.

Rozpoczęło się wybijanie kur z Karniszyna na Mazowszu. Specjaliści z Tarnowa i Stargardu Szczecińskiego do rana mają wybić 110 tysięcy ptaków.

Są to wszystkie kury, które znajdowały się na fermie, w której wykryto ptasią grypę. Właściciel dostanie pełne odszkodowanie za każdą kurę.

W promieniu trzech kilometrów od Karniszyna wciąż obowiązuje strefa zapowietrzona. Wjeżdżać tam mogą tylko mieszkańcy, ale muszą oni przejść lub przejechać po specjalnej macie dezynfekującej. Weterynarze twierdzą, że nie ma żadnych sygnałów, które mogłyby świadczyć, że w okolicy pojawiło się kolejne ognisko ptasiej grypy. Chorobę wykryto w Karniszynie już 4 dni temu, ale dopiero przedwczoraj stwierdzono, że spowodował ją wirus najgroźniejszej odmiany H5N1.
Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki