Utrudnienia na Lotnisku im. Chopina w Warszawie

Podczas kołowania samolotu lecącego z Warszawy do Bukaresztu wystąpiło dymienie w kabinie - poinformował w niedzielę PAP Piotr Łucki z biura rzecznika Lotniska Chopina. Dodał, że chwilowo wstrzymane były odloty i przyloty.

(Artweb-media)

Jak poinformował PAP Piotr Łucki, samolot linii Regional Jet, przewoźnika wykonującego połączenia dla PLL LOT, miał wystartować koło południa z Warszawy do Bukaresztu. "Podczas kołowania w kabinie wyczuwalny był zapach dymu, dlatego podjęto decyzję o zawróceniu samolotu" - powiedział.

Łucki wyjaśnił, że pasażerowie zostali ewakuowani. W ciągu godziny PLL LOT podstawił dla nich samolot zastępczy, który po godz. 13 wyleciał do Bukaresztu. W związku z incydentem na warszawskim lotnisku przez 20 minut wstrzymane były odloty i przyloty.

Maszyna, w której wystąpiło dymienie została na lotnisku im. Chopina. "Najprawdopodobniej przejdzie przegląd techniczny i - jeśli będzie trzeba - naprawę" - powiedział Łucki.

Jednocześnie - jak poinformował Łucki - z awarią samolotu zbiegł się "wyciek paliwa z agregatu prądotwórczego na oddalonym stanowisku". Dodał, że nie było to nic poważnego, ale "wymagało zneutralizowania". (PAP)

autor: Dorota Stelmaszczyk

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil