REKLAMA

Ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów może dać 108 mld zł w 10 lat

2016-11-15 08:31
publikacja
2016-11-15 08:31

Przyjęcie ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów może dać ponad 108 mld zł dodatkowych dochodów budżetowych w 10 lat - wynika z oceny skutków regulacji do projektu ustawy.

/ fot. moodboard / YAY Foto

"Oczekuje się, że wejście w życie ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, poprzez możliwość lepszego typowania do kontroli, przyczyni się do uszczelnienia systemu podatkowego w zakresie dochodów budżetu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego. Skumulowany efekt wprowadzenia ustawy w ciągu 10 lat może przynieść ok. 108.467,5 mln zł dodatkowych dochodów budżetowych z tytułu podatku od towarów i usług" - napisano.

Projekt ustawy o systemie monitorowania przewozu towarów stanowi w części regulację komplementarną dla tzw. pakietu paliwowego przyjętego ustawą z dnia 7 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw.

Celem projektowanych przepisów jest uregulowanie w ustawie funkcjonowania systemu monitorowania przewozu niektórych towarów, w tym wyrobów akcyzowych na terytorium kraju (także w "tranzycie"), których przewóz ma być rejestrowany i nadzorowany elektronicznie za pomocą systemów satelitarnych. (PAP)

map/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~nie-oszołom
Wishful thinking...
~PasazerNostromo
Dziennikarze powinni nazywac to bardziej po imieniu, czyli "Rzad znalazl sposob na ograbienie obywateli z kolejnych 108 miliardow zl".
~wd123456
Jakich Obywateli???
Od kiedy to Obywatel otrzymuje zwrot VAT-u ?
To "Kulczyki" stracą bo nie zatrzymają takiej kwoty dla siebie.
~PasazerNostromo odpowiada ~wd123456
Oczywiscie, ze obywatele otrzymuja zwroty VATu. Osobna sprawa to, ze system ulg i wyjatkow jest chory, zreszta gwoli podsumowania tematu sam podatek VAT jest chory.
~normalny
Uwielbiam te PIS-owskie mrzonki ile co ma dać .No i jeszcze jeden ich ulubiony tekst że na to czy tamto to pieniądze muszą się znaleźć .No i się znajdą jak w PRL-u u kułaków i prywaciarzy A lud smoleński będzie się cieszył
~as
Niech PIS pomyśli ile może dać zachipowanie obywateli?
~duduś
Czemu tak mało ja bym napisał 500
~Szejk
A dla kogo ten wywiad?
Dla dziennika wieczornego.
A to bez kozery powiem 1000 !
~PasazerNostromo odpowiada ~Szejk
- Pani Pelagia oczywiscie mowi o bombkach choinkowych!
- Tyż.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki