REKLAMA

Premier: Nowe wydatki na obronność mają być rozłożone w czasie

2021-10-26 18:36
publikacja
2021-10-26 18:36
Premier: Nowe wydatki na obronność mają być rozłożone w czasie
Premier: Nowe wydatki na obronność mają być rozłożone w czasie
/ Ministerstwo Obrony Narodowej

Nowe wydatki na obronność mają być rozłożone w czasie - powiedział w trakcie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki został zapytany o źródła finansowania planowanego Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych.

"Do wzmocnienia bezpieczeństwa przede wszystkim należy podchodzić poprzez wzmocnienie naszych sił zbrojnych, mundurowych, armii, uzbrojenia. (...) Co do mechanizmów finansowania, pracowaliśmy nad tym przez ostatnie 12 miesięcy bardzo, bardzo intensywnie. Zaproponowaliśmy szereg rozwiązań, które tam są wkomponowane, miedzy innymi takie, które są dla wszystkich zainteresowanych tematem znane z formuły finansowania wcześniej zakupów w USA, dużych zakupów, wszelkiego rodzaju kredytowane zakupy, zakupy refinansowane obligacjami, gwarantowane, a także wszelkiego rodzaju gwarantowane zakupy. Także finansowanie długiem kupieckim, czy zakupy związane z leasingiem. Najróżniejsze mechanizmy finansowe zostały tam uwzględnione, oczywiście z wykorzystaniem wszystkich instytucji finansowych, które mamy" - powiedział premier.

"Wszystko ma być rozłożone w czasie, by nie tylko nie zagrozić finansom publicznym, a wręcz przeciwnie - przez wzmocnienie naszego bezpieczeństwa wzmocnić ogólny polski stan, stan finansów i postrzeganie Polski za granicą" - dodał.

Przedstawiciele rządu poinformowali wcześniej w trakcie osobnej konferencji, że w celu modernizacji sił zbrojnych rząd powoła Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych (FWSZ), ulokowany przy BGK, a wśród źródeł jego finansowania będą środki z emisji obligacji, w tym BGK, wpłaty z budżetu państwa oraz wpłaty z zysku NBP, o ile bank centralny wypracuje zysk.

Z wypowiedzi ministra obrony Mariusza Błaszczaka wynikało, że nowy fundusz będzie miał charakter "mechanizmu", który daje możliwość "radykalnego" zwiększenia wydatków obronnych. (PAP Biznes)

tus/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
3456
swoją drogą tak Ukraina jak i Litwa należą się nam jak chłopu ziemia, bez żadnej walki , to nasze ziemie od wieków ,wystarczy tylko wejść z wojskiem ,bez ceregieli . i nikt nic nie powie nawet Putin on ma swoją część Ukrainy , jeszcze przyklaśnie . W przepowiedni Michaldy jest powiedziane Polska od morza do morza swoją drogą tak Ukraina jak i Litwa należą się nam jak chłopu ziemia, bez żadnej walki , to nasze ziemie od wieków ,wystarczy tylko wejść z wojskiem ,bez ceregieli . i nikt nic nie powie nawet Putin on ma swoją część Ukrainy , jeszcze przyklaśnie . W przepowiedni Michaldy jest powiedziane Polska od morza do morza koniec kropa amen .
jarunia
Trzeba czekać az ludy Ukrainy i Białorusi złożą hołd Kaczorowi Wielkiemu i poproszą o inkorporacje ich do kaczolandu
jarunia
Zarządza się, by każdy kmieć przekazał sołtysowi trzy łuki z drewna bukowego i 3 mendle strzał z żelaznymi grotami - dla żelaznej dywizji
3456
zaraz zaraz to z kim mamy się teraz bić z Unią czy Putinem a może tu i tu ,to na dwa fronty wojne wypowiadać--- nie jest to mądre posunięcie bo nas rozniosą , to nawet Adolf bał się walki na dwa fronty , może najpierw zając Ukrainę i Litwę bez walki aneksja wracamy do macierzy ,potem się zobaczy.co dalej .
jaffa
rozłożone? przecież JE Morawiecki już zapowiedział III wojnę światową z UE.
antek10
Ojczyzna w potrzebie. Trzeba pieniedzy na obronność a te zgredy wydają kase na patologiczne programy. To jest TARGOWICA 2.0
carlito1
Pewnie, że lepiej na raty... Teraz można ukraść, a później będzie rządzić nieudolna opozycja i niech oni się martwią...:):))
langdon25
Wydatki rozłużcie tylko do wyborów 2023 - później stracicie władze i wylądujecie za kratkami - wszystkie pisuary !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki