Ustawa deubekizacyjna pójdzie do lamusa?

Projekt ustawy deubekizacyjnej autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości może nie zostać zrealizowany. Jak pisze "Nasz Dziennik", byłaby to kolejna ważna ustawa autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, którą spotkałby taki los.

Według gazety PiS wycofuje się także z projektu ustawy o pozbawieniu funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa uprawnień emerytalnych, szerokiej lustracji oraz usunięcia symboli komunistycznych. "Nasz Dziennik" dodaje, że żaden z tych projektów nie został doprowadzony do końca.

Zdaniem "Naszego Dziennika", w Prawie i Sprawiedliwości trwa konflikt między młodymi posłami tego ugrupowania a przewodniczącym klubu PiS Markiem Kuchcińskim.

Jeden z młodych posłów to Arkadiusz Mularczyk. Jest on autorem projektu ustawy deubekizacyjnej. W wypowiedzi dla "Naszego Dziennika" mówi, że nie wie, jaki jest los projektu i odsyła do posła-sprawozdawcy.

Tymczasem poseł PiS Antoni Mężydło, który ma być sprawozdawcą projektu, powiedział "Naszemu Dziennikowi", że nie ma odpowiedniej atmosfery społecznej do przyjęcia ustawy deubekizacyjnej. Dodał, że opóźnienie wynika także z konieczności przyjęcia ustaw dotyczących bezrobocia i organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej.

"Nasz Dziennik"/to/dabr
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil