Uśmiech Tuska w szkolnych komputerach

"Dziennik" pisze, że kancelaria premiera wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego uruchomi nowoczesną stronę internetową dla młodzieży. Jej oficjalnym celem będzie edukacja gimnazjalistów. Jednak politycy opozycji nie mają wątpliwości, że to kolejny pomysł na kreowanie wizerunku Donalda Tuska - pisze gazeta. Za stronę odpowiada Centrum Informacyjne Rządu.

Jak zauważa "Dziennik", nowa akcja jest skierowana tym razem do młodzieży wychowanej na internecie i grach komputerowych.

Projekt strony internetowej przedstawia parę gimnazjalistów, którzy przed klasówką z wiedzy o społeczeństwie wirtualnie zwiedzają kancelarię premiera Donalda Tuska. W ten sposób "od kuchni" poznają pracę szefa rządu - wchodzą do gabinetu Tuska, siadają w jego fotelu, zwiedzają pokład samolotu rządowego, a nawet "podglądają" funkcjonariuszy BOR - relacjonuje "Dziennik". Przy okazji poznają trudne pojęcia: desygnowanie, wotum nieufności, rekonstrukcja rządu. W tle widać starannie dobrane przebitki ze zdjęciami uśmiechniętego Tuska.

Według CIR-u strona będzie pomocą na lekcjach wiedzy o społeczeństwie. Jednak zdaniem specjalistów bardziej niż o edukację młodzieży chodzi o wypromowanie Donalda Tuska przed wyborami prezydenckimi. Eryk Mistewicz, specjalista od marketingu politycznego, zauważa, że walka toczy się o najmłodszych wyborców wychowanych na grach wideo, na multimediach, którzy do oceny świata nie potrzebują mediów.

Więcej na ten temat - w "Dzienniku".

"Dziennik"/IAR/mnr/dabr
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne