Urzędnicy zarabiają coraz więcej

W ciągu czterech lat zatrudnienie w służbie cywilnej zmalało o 2,6 tys. etatów, podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Tylko w ub. roku ubyło tysiąc takich pracowników.

(fot. KATARZYNA MALA / EastNews)

Z analizy danych za rok 2014 wynika, że najwięcej etatów ubyło w urzędach skarbowych - 424, administracji terenowej podlegającej bezpośrednio resortom - 234 i ministerstwach - 198. W efekcie w służbie cywilnej na koniec minionego roku było 120,4 tys. stanowisk. Ponad dwie trzecie - etatów zajmują kobiety.

Średnia płaca urzędnika państwowego wraz z "trzynastką" jest o ponad 800 zł wyższa od średniej krajowej. W ub. roku wzrosła o 76 zł i wynosi łącznie 4.846 zł, podaje "Dziennik Gazeta Prawna". (PAP)

mp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~Aaa

Betonowy elektorat PO.

! Odpowiedz
1 2 ~Dyktator

Owa znana osobistość ostatnio tytułowana jest jako: Jego Ekscelencja Donald Tusk. PRZEPRASZAMY ZA USTERKI NA NASZEJ STRONIE: www.baltic-room.com ALE WŁASCICIEL SERWEROWNI nazwa.pl DOSTANIE ZA TO HAKERSTWO W D...

! Odpowiedz
1 8 ~tomtom

Powinno się redukować liczbę etatów. Sam byłem urzędnikiem państw. (krótko po szkole) i wiem jak debilne rzeczy można wymyślać by tylko było zajęcie. Zwolniłem się po krótkim czasie bo czułem się nieproduktywny, znudzony etc. Urzędnik to stan umysłu, nie każdy się nadaje. Zgodzę się, że część jest zupełnie zbędna.

! Odpowiedz
0 3 ~wer

nie nie ściema

energetyka pensja 7 k pkp cargo płaca 7 k orange płaca 7 k i to w biednej łodzi

prywaciarz pensja 1680 najniższa na appierze a póżniej srednia wychodzi 4

! Odpowiedz
5 5 ~rafcio

Co bym nie napisał i tak cal polska ustawiona przez media ze urzędas nic nie robi bierze kase skrytykuje ale prosze przeczytaj. Jestem informatykiem zarabiam 2439zł miesięcznie włączając trzynastkę jestm pewny ze na swoje wynagrodzenie zasługuje. Moze jestem trochę patriotą ze za te grosze pracuje ale kurwa mac nie nazywajcie mnie darmozjadem. Pozdrawiam tych dziennikarzy którzy kreują pracownika służby cywilnej jako obciążenie dla Polski.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 inwestowisko-pl

Miło słyszeć, że wśród urzędników/pracowników służby cywilnej są tacy, którzy wykonują sumiennie swoje obowiązki, ale Pan wybaczy... sam miałem ostatnio styczność z paroma urzędami i... w urzędzie gminy jedną Panią musiałem przeszkodzić w drzemce, aby załatwić sprawę, a potem jak pojechałem do skarbówki musiałem dość długo czekać aż pewna Pani siedząca za komputerem mnie obsłuży. Nic by nie było w tym złego gdyby nie fakt, że co chwilę z jej komputera słychać było charakterystyczny dźwięk dla znanego komunikatora gadu-gadu.

Jestem pewien, że w sektorze prywatnym większość urzędników zwyczajnie by się nie odnalazła będąc w szoku od nawału pracy ;)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~lelo

a emerytury o 36zł

! Odpowiedz
2 0 ~Dyktator

36 zł to zupełna strawa. Do jedzenia sa szypułkowe i sielankowe. Zaskrońce i różańce oraz różańce i jeżyny a także lesny szczaw. WĘŻ RAJSKI.

! Odpowiedz
0 2 ~bookbis

nie przeszkadza mi ,że ktos zarabia wiecej bo to mnie motywuje do pracy ale szlag mnie trafia bo przez ich podwyzki a jest to 120 tys ludzi za niejednokrotnie "nic nierobienie" -bo niczego nie mozna załatwic po ludzku , ja i wielu takich jak ja ma co roku podwyzke zusu, ktory nas naprawde dołuje
Gdyby zus liczony był od dochodu prosze bardzo moga i zarabiac 3 x wiecej ale dzis maja przez to wiecej przeciwnikow niz zwolennikow

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 13 ~Jan

Należy obniżyć podatki, likwidować zasiłki i urzędy! Przykładem są Urzędy Pracy... Są tylko po to, żeby ludzie dostawali ubezpieczenia i zasiłki... A w takim PUP pracuje ok. 100 urzędników! Żadna normalna i szanująca się firma nie daje tam swoich ofert pracy! Już mój kolega tam dał raz ofertę to PUP odsyłał do niego ludzi na rozmowy, którzy na starcie mu mówili, że nie chcą pracować, a muszą podbić pieczątkę, że byli w sprawie pracy! Urząd Skarbowy też można łatwo zreformować. Wystarczy likwidacja PIT - wówczas ok. 80% pracowników tego Urzędu "przyjaznemu rozwojowi gospodarki" musiałaby zmienić pracę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.