REKLAMA

Urząd skarbowy rozpozna cię po głosie

2015-05-26 14:52
publikacja
2015-05-26 14:52
Materiały dla mediów

Wystarczy telefon do skarbówki. System teleinformatyczny identyfikuje głos podatnika i umożliwia zdalne załatwienie spraw, które dotychczas wymagały osobistej wizyty w urzędzie. To nie science fiction – to niedaleka przyszłość. W Ministerstwie Finansów trwa wdrażanie systemu biometrii głosowej, który uprości kontakt i załatwianie spraw w urzędzie skarbowym.


Biometria ma pojawić się w urzędach skarbowych
Biometria ma pojawić się w urzędach skarbowych (Materiały dla mediów)

Biometria głosowa to technologia używająca do weryfikacji osoby cech indywidualnych jej głosu. Metoda ta pretenduje do miana jednej z najbezpieczniejszych sposobów kontroli dostępu do danych.

Ułatwienia najpierw dla urzędników

Pierwsza część wdrażania biometrii głosowej VoicePIN w Ministerstwie Finansów dotyczy systemu telefonicznego dla pracowników urzędu skarbowego. System rozpozna urzędnika i z pominięciem kolejki oczekujących, połączy do automatycznie z konsultantem Krajowej Informacji Podatkowej. Tym sposobem pracownik fiskusa zyska szybszy dostęp do konsultacji z doradcą podatkowym KIP.

Później czas na podatników

W kolejnym etapie wdrażania tego systemu, z możliwości jakie daje VoicePIN, będą mogli skorzystać zwykli podatnicy. Weryfikacja głosowa znajdzie zastosowanie w identyfikacji osób korzystających z publicznej infolinii i Portalu Podatnika. 

ks

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (37)

dodaj komentarz
~prl1960
A może PO długości przyrodzenia i ciasnosci vaginy jeszcze , hm ?????
~emeryt
Przescigiwanie sie w glupocie moze niepokoic.Wystarczy przeliczyc czy wogole jest sens utrzymywania tego podatku i ile wplywa do kasy panstwa,tylko nie wiadomo kto to mialby zrobic.Moze pomoga drony,bo one juz wszystko potrafia?Poki co zas nie piszcie juz tych glupot,bo to malo smieszne.
~tin_foil_hat
skuteczniej by było po kształcie czaszki i krzywiźnie nosa
~inwigilacja
To nieciekawie. Będą mogli ścigać podatnika po całym świecie. Z kąd nie zadzwonisz do Polski to cię mają i podsłuchują co robisz.
~western
Hahha, uwielbiam jak matoły nieznające tematu się wypowiadają i pragną zasiać ziarno strachu. Wytłumacz mi geniuszu w jaki sposób ten system miałby móc podsłuchiwać kogokolwiek? Tylko zanim odpowiesz doucz się prosze
~Obsrywator odpowiada ~western
Ano normalnie, w końcu zamiana mowy na tekst jest już bardzo zaawansowana, skoro i identyfikacja głosu osiągnęła już taki poziom że banki używają a urzędy jej zamierzą używać.
Najprościej wtedy w systemie ustawić 'podsłuch' danego człowieka (jego próbki głosu) i rejestrować każdą jego aktywność
Ano normalnie, w końcu zamiana mowy na tekst jest już bardzo zaawansowana, skoro i identyfikacja głosu osiągnęła już taki poziom że banki używają a urzędy jej zamierzą używać.
Najprościej wtedy w systemie ustawić 'podsłuch' danego człowieka (jego próbki głosu) i rejestrować każdą jego aktywność z miejscem (numerem telefonu) z którego się łączy i jego geolokalizacją włącznie.
Podsłuch idealny, który nie tylko zarejestruje i przetłumaczy na tekst konkretnego człowieka, to jeszcze wskaże miejsce w którym się ten człowiek znajduje.
Dotychczas można było podsłuchiwać tylko konkretne linie telefoniczne, teraz już nie ma takie potrzeby, wystarczy podsłuchiwać konkretną osobę, na jakiejkolwiek linii.
Nie mówiąc już o tym, że można zacząć stale podsłuchiwać linię na której został zidentyfikowany dany człowiek i to niekniecznie tylko wtedy, kiedy prowadzona jest rozmowa telefoniczna. Mikrofon w smartfonie ma przecież możliwość rejestrować dźwięk 24h na dobę. Kamerka zresztą też.
Ja sam potrafię tak skonfigurować smartfon, żeby wysyłał dźwięk z mikrofonu i obraz z kamery bez wyświetlania jakichkolwiek komunikatów. A co dopiero 'specsłużby'.
~BabciaWest
serwują wam takie systemy pod pozorem nowinek lecz wkrótce taki system stanie się narzędziem inwigilacji dla policji skarbowej itp.
oczywiście ciemny lud kupuje historyjkę pod tytułem "najnowocześniejsze" , z "polski".
~western
Kolejny geniusz. No to proszę, wytłumacz tu wszystkim geniuszu w jaki sposób ten system miałby móc podsłuchiwać kogokolwiek? Tylko zanim odpowiesz doucz się prosze. OK?
~pound
ufff UK to byl dobry wybór

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki