Uruchomienie nowych stacji drugiej linii metra na Woli - 4 kwietnia

2019-11-21 13:09
publikacja
2019-11-21 13:09

Przewidywany termin uruchomienia nowych stacji drugiej linii metra na Woli to 4 kwietnia przyszłego roku - poinformowało Metro Warszawskie. Oznacza to, że obsługa pasażerów ruszy cztery miesięcy od zakończenia prac budowlanych, których koniec planowany jest na 29 listopada.

/ fot. Agencja Wschod / FORUM

W komunikacie zamieszczonym na swojej stronie spółka poinformowała, że w celu dotrzymania deklarowanego terminu otwarcia trzech nowych stacji na Woli konieczna była zmiana planu działań zmierzających do uzyskania pozwoleń na użytkowanie.

Z przedstawionego harmonogramu w tej sprawie wynika, że 29 listopada mają zakończyć się prace budowlane, w grudniu i styczniu planowane są odbiory służb zewnętrznych takich jak sanepid czy straż pożarna, a w lutym zostaną złożone wnioski o wydanie pozwolenia na użytkowanie do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Przewidywany termin uruchomienia obsługi pasażerów to 4 kwietnia 2020 r.

"W dniu 29 października 2019r. Generalny Wykonawca, firma Gulermak, przedłożył protokół konieczności, w którym wskazuje na brak możliwości prowadzenia testów wewnętrznych przez Wykonawcę w związku z niezrealizowaniem w ustalonym terminie podstawowego przyłącza energetycznego do stacji C07 (aktualnie stacja posiada przyłącze energetyczne o mniejszej mocy) przez INNOGY Stoen operator Sp. z o.o. Tym samym niemożliwe jest także przeprowadzenie wymaganych prawem odbiorów w trakcie obowiązującego terminu prowadzenia prac budowlanych" - poinformowało metro, tłumacząc konieczność zmiany kolejności działań.

Jak podkreślono, taki harmonogram umożliwi otwarcie stacji Płocka, Młynów i Ks. Janusza w czasie czterech miesięcy od zakończenia prac budowlanych, a więc w terminie porównywalnym do odcinka wschodniego.

"Ze względów proceduralnych oraz uwzględniając doświadczenia z procedury odbioru trzech stacji odcinka wschodniego II linii przewidujemy wpisanie powyższego harmonogramu do dokumentacji kontraktowej" - dodano.

Nowy odcinek drugiej linii metra na Pradze-Północ i Targówku obejmujący stacje Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy, Trocka został uruchomiony w połowie września. Na poniedziałkowej konferencji prasowej podsumowującej pierwszy rok prezydentury prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podkreślił, że ma nadzieję na otwarcie kolejnych stacji na Woli na początku przyszłego roku. (PAP)

sno/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budowa drugiej linii metra w Warszawie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki