PILNE

Ursus podpisał list intencyjny z Alamo Group Europe o sprzedaży działalności w Dobrym Mieście

2019-06-11 21:58, akt.2019-06-12 09:06
publikacja
2019-06-11 21:58
aktualizacja
2019-06-12 09:06

Ursus i Alamo Group Europe Ltd. podpisali wstępny i niewiążący list intencyjny, na podstawie którego rozpoczęto negocjacje dotyczące sprzedaży na rzecz Alamo części lub całości działalności prowadzonej przez Ursus w dywizji w Dobrym Mieście - poinformował Ursus w komunikacie. Notowania akcji spółki rosną na początku sesji o 7,9 proc. do 95 groszy.

/ Ursus

"Wstępnie przyjęto, iż transakcja będzie dotyczyła sprzedaży nieruchomości, zapasów, praw własności intelektualnej związanych z dobromiejskimi wyrobami oraz innych istotnych elementów będących integralną częścią działalności prowadzonej w Dywizji w Dobrym Mieście" - napisano w komunikacie.

Planowana transakcja wchodzi w zakres realizowanego planu restrukturyzacyjnego Ursusa.

Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie. Ursus produkuje rocznie ok. 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i za granicą.

Alamo Group Europe Ltd. to spółka zależna od amerykańskiej Alamo Group Inc., notowanej na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych z siedzibą w Seguin w stanie Texas. Firma zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją ciężkiego osprzętu dla traktorów rolniczych z zakresu koszenia oraz utrzymania roślinności, a także dostawą części zamiennych dla odbiorców przemysłowych oraz rolników indywidualnych.

Alamo Group Inc. sprzedaje swoje produkty w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
forfun
nie wyszło premierowi - a tak było ładnie
pomorzaninm
ja nadal czekam na polski samochód elektryczny... ponoć juz miał być ... Merkel nic nie mówiła a BMW juz sprzedaje swoje produkty w PL ...mam nadzieje ze sanacja ktora zachwyca sie Kłamczynski nie zdazy nadejsc i odejdzie do domu Brata "nasz wódz".

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki