Uniwersytet Coventry otworzy filię we Wrocławiu

We wrześniu 2019 r. brytyjski Uniwersytet Coventry otworzy filię we Wrocławiu. Będzie to pierwsza tego typu niezależna placówka w Polsce utworzona przez zagraniczną uczelnię wyższą. Wśród nauczanych dziedzin będą cyberbezpieczeństwo, inżynieria i hotelarstwo.

(Wroclaw.pl)

Początkowo w filii będzie mogło podjąć studia 300 studentów. Będzie oferować kursy w zakresie przedmiotów zawodowych i technicznych na studiach stacjonarnych i zaocznych. Wszystkie zajęcia prowadzone będą w języku angielskim, a ich absolwenci otrzymają dyplom Coventry University.

Początkowo oferowane programy będą obejmowały poziom studiów licencjackich w dziedzinie biznesu, cyberbezpieczeństwa i IT, inżynierii, hotelarstwa i turystyki. Uniwersytet zamierza jednak rozszerzać zakres studiów.

"Filia Uniwersytetu Coventry będzie pierwszą tego typu niezależną placówką w Polsce utworzoną przez zagraniczną uczelnię wyższą. W planach jest również możliwość wymiany studenckiej z innymi brytyjskimi jednostkami należącymi do Grupy Coventry University zlokalizowanymi w Coventry, Scarborough i Londynie" - czytamy w komunikacie przesłanym PAP przez reprezentantów uczelni.

Kształcenie w nowej filii we Wrocławiu ma być oparte na elastycznym modelu, dzięki czemu studenci będą mogli łączyć naukę z pracą w niepełnym wymiarze godzin, co ułatwi finansowanie studiów. W komunikacie czytamy również, że uczelnia planuje bliską współpracę z lokalnymi firmami, aby wypracować model edukacji kształcący wykwalifikowanych absolwentów gotowych do podjęcia pracy, wyposażonych w wiedzę i umiejętności zawodowe zwiększające ich szanse zatrudnienia.

"Młodzi ludzie z Polski i Europy Środkowej wysoką cenią edukację w Wielkiej Brytanii, a my chcemy podkreślić, że bardzo mile ich widzimy na brytyjskich uniwersytetach, w tym także na naszym Uniwersytecie Coventry. Otwierając filię pragniemy pokazać, że będziemy oferować elastyczną i zorientowaną na rozwój kariery lokalną alternatywę, która umożliwi zdobycie dyplomu brytyjskiej uczelni wyższej w dziedzinach, w których występuje największe zapotrzebowanie wśród pracodawców - mówi cytowany w przesłanym PAP komunikacie prorektor Uniwersytetu Coventry John Latham.

"Po raz pierwszy w historii renomowana zagraniczna uczelnia zdecydowała się na tak znaczące zaangażowanie w życie polskiego miasta i otworzenie u nas swojej filii. Jesteśmy przekonani, że skorzystają na tym zarówno nasi mieszkańcy jak i Uniwersytet Coventry - uznawany za jeden z najlepszych oraz najbardziej innowacyjnych w Europie - dodał prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Uczelnia współpracuje już z Politechniką Wrocławską prowadząc program magisterski w zakresie europejskich systemów i kontroli, dając studentom możliwość studiowania w Polsce i w Coventry.

Uniwersytet Coventry w 2018 r. świętuje swoje 175 urodziny. Został założony przez przedsiębiorców i przemysłowców, jako Coventry School of Design (Coventry Szkoła Projektowania). (PAP)

szz/ ekr/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 prs

Od kiedy polskie uczelnie znajduja sie w rankingu UK?...

! Odpowiedz
0 0 karbinadel

Chodziło o ranking UE

! Odpowiedz
5 6 prs

W rankingach UK, Cov Uni jest na....52 miejscu...
Czyli.."czołówka" od tylu..

! Odpowiedz
2 12 karbinadel

Tyle, że najlepsze polskie uczelnie lokują się dopiero w w trzeciej setce :)

! Odpowiedz
1 23 pomorzaninm

...co ułatwi "transfer" absolwentow od razu do pracy do UK.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.