REKLAMA

Unilever nie chce współpracować z tymi, którzy nie wypłacają załodze pensji wystarczającej na utrzymanie

2021-01-22 08:04
publikacja
2021-01-22 08:04
fot. Vincent Isore / FORUM

Unilever podał, że od 2030 roku nie będzie współpracować z żadną firmą, która nie wypłaca pracownikom pensji wystarczającej na utrzymanie. 

Jak podaje The Times, Unilever zapowiedział, że będzie wymagał od swoich bezpośrednich dostawców płacenia pracownikom wynagrodzeń wystarczających na utrzymanie. Chodzi o pensję, która pozwoli "zatrudnionym w pełni uczestniczyć w ich społecznościach i pomóc przełamać krąg ubóstwa".  

Firma przekazała, że wszyscy bezpośredni pracownicy, których jest 155 tysięcy, otrzymują godną pensję, która wystarcza na zapewnienie ich potrzeb. Obecnie chce, aby większa grupa osób spoza ich siły roboczej miała zagwarantowany ten sam standard. Unilever podał, że pandemia pogłębiła nierówności społeczne. 

„Dwa największe zagrożenia, przed którymi stoi obecnie świat, to zmiany klimatyczne i nierówności społeczne” - powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Alan Jope. „Miniony rok niewątpliwie pogłębił podziały społeczne i potrzebne są zdecydowane i wspólne działania, aby zbudować społeczeństwo, które pomaga poprawić warunki życia, wspiera różnorodność, pielęgnuje talenty i oferuje możliwości dla wszystkich. (...) Wierzymy, że działania, do których się zobowiązujemy, uczynią Unilever lepszym, silniejszym biznesem, gotowym na ogromne zmiany społeczne, których dziś doświadczamy - zmiany, które będą tylko przyspieszać”, podał dyrektor generalny. 

WS

Źródło:
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (3)

dodaj komentarz
lukaszslask
Jestem za,
tylko wypowiada sie na ten temat Potentat na rynku,ktory moze dyktowac warunki innym,jestem ciekaw,jak nagle przyjdzie dostawca,kooperant do nich i Poprosi o 20% podwyzke,zeby moc zagwarantowac Swoim Pracownikom godne wynagrodzenie.....
eagleeye
W 2030 ??? Po jaki gwóźdź taka informacja która ma być wdrożona za 10 lat !!!
meryt
eagleeye "W 2030 ??? Po jaki gwóźdź taka informacja która ma być wdrożona za 10 lat !!!"

Przez tyle lat można podwyższać wynagrodzenia do tych, o których mówi Unilever.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki