REKLAMA

Unia godzi się na 2003 rok ?

2000-10-10 00:00
publikacja
2000-10-10 00:00

Unia godzi się na 2003 rok ?

Jeszcze do niedawna teza, że sama UE - nie mówiąc już o krajach kandydujących - nie będzie gotowa do przyjęcia nowych członków przed rokiem 2006, wydawała się mieć duże grono zwolenników. Jednak opinie na ten temat najwyraźniej szybko ewoluują.

Po dorocznej sesji Rady Stowarzyszenia UE-Polska w Luksemburgu, która zakończyła się dzisiaj, komisarz UE ds. poszerzenia Guenter Verheugen oświadczył, że Unia będzie gotowa powitać nowe kraje od końca 2002, a rok 2003 jako docelowy termin ich przyjęcia do UE to "całkowicie realistyczna data". To niemal przełom po nie tak dawnej wypowiedzi tego samego Verheugena, który opowiadał się stanowczo za nie podawaniem żadnych terminów, ponieważ może to zdemobilizować kraje członkowskie i osłabić ich gotowość do ponoszenia niezbędnych wysiłków i wyrzeczeń dla osiągnięcia jak najlepszego stopnia przystowania.

Oczywiście oświadczenie komisarza Verheugena nas może tylko cieszyć, dał zresztą temu wyraz obecny na sesji minister spraw zagranicznych Władysław Bartoszewski potwierdzając po raz kolejny, że "Polska nadal zamierza osiągnąć pełną gotowość do członkostwa na początku 2003 roku".

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki