Unia Europejska zakwalifikuje cyberataki jako akty wojny

Unia Europejska zakwalifikuje cyberataki jako akty wojny - wynika ze wstępnych wersji dokumentów dyplomatycznych, które wyciekły do mediów. Według analityków podłożem mogą być ostatnie prowokacyjne, związane z cyberatakami deklaracje Korei Północnej oraz Rosji.

(fot. kentoh / YAY Foto)

Dokument ma zawierać zapis wskazujący na możliwość odpowiedzi na cyberataki za pomocą broni konwencjonalnej w przypadkach obejmujących "najgorsze okoliczności".

W sposób szczególny dokument koncentruje się na cyberatakach inicjowanych przez aktorów państwowych, zwłaszcza takich, na których celowniku znajduje się infrastruktura krytyczna.

Według mediów jego powstanie stawia kierunek obrany przez Unię Europejską w jednej linii z tym, jaki definiuje dla swoich działań NATO, które podjęło już decyzję o traktowaniu zagrożeń w cyberprzestrzeni na równi z innymi, które mogą teoretycznie przyczynić się do uruchomienia procedury z tzw. Artykułu 5, który aktywizuje wspólnotę obronnościową Sojuszu.

mfr/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 plutarch

łinter is komin, panie wowa...

! Odpowiedz
1 1 tw-balbina

Brawo, tylko dlaczego tak późno?Główną bronią wszystkich autokracji jest propaganda.Tak było w Niemczech w czasach Goebbelsa, tak było w Rosji Stalina i obecnie Putina.Każda dyktatura "jedzie" na propagandzie.Na ten przykład dyktatura,kładzie łapę na mediach aby ukryć przed obiegiem społecznym, zatrudnianie sb-ków , czyścicieli kamienic itd.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 plutarch

nie odwracaj kota trollem

! Odpowiedz
10 4 niepelnosprawny_org

więc przygotujciesie do smasowanych ataków, ataków na szeroką, coraz szerszą skalę, oraz wiecej komputerów i coraz wiecej zastosowań komputerów, więc atak bedzie możliwy na kazdym poziomie zycia czlowieka, aczkolwiek o ile to mozliwe wszystko powinno miec mozliwosc obsługi "ręcznej"...

! Odpowiedz
7 3 kaczka-po-smolensku

USA idą na wojnę i polaczki pod butem Jarka i Antka będą ginąć ,to już przesądzone Nato szykuje nas do wojny światowej.

! Odpowiedz
0 2 plutarch odpowiada kaczka-po-smolensku

klasyczny post sowieckiego trolla w dobie internetu

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil