UniCredit zrywa z "nieetycznym" Facebookiem

Największy włoski bank poinformował, że nie będzie się reklamował na Facebooku. Powodem jest "nieetyczne zachowanie" sieci społecznościowej.

(fot. Stefano Rellandini / FORUM)

Kierujący UniCredit Jean Pierre Mustier powiedział reporterom, że włoski bank zaprzestał reklamowania się na Facebooku „ze względu na ostatnie wydarzenia oraz reakcję spółki”. W ten sposób Francuz odniósł się do skandalu z udziałem Facbooka oraz Cambridge Analytica

- Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii etycznych. Facebook nie zachowuje się w sposób właściwy. Nie będziemy z niego korzystać, dopóki się to nie zmieni – stwierdził Mustier.

Tym samym włoski bank nie będzie prowadził na Facebooku kampanii reklamowych i marketingowych, choć nadal zachowa prowadzone konta. UniCredit jest pierwszym dużym bankiem, który poinformował o zaprzestaniu współpracy z Facebookiem. 

Warto dodać, że wczoraj „Wall Street Journal” poinformował o rozmowach Facebooka z amerykańskimi instytucjami finansowymi (m.in. Citibankiem, PayPalem i American Express) w sprawie udostępnienia danych finansowych ich klientów. Największa sieć społecznościowa na świecie chciała pozyskać m.in. informacje o transakcjach i stanie konta klientów.

Według relacji „WSJ”, Facebook nie chciał wykorzystywać tych danych do celów reklamowych, lecz do wdrażania usług dla klientów instytucji finansowych, którzy np. mogliby się z nimi kontaktować za pomocą komunikatora, a nie telefonu.

MZ

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 17 zenonn

Po wybr4ykach rudsego blondyna wszystkie europejskie instytucje powinny pokazac faka judojankeskim korporacjom. Prawdziwy europejczyk wypisuje sie z fejskbuków itp.
Prawdziwy wolak dalej może zamieszczac bzdurne foty i narzekać

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
UNICREDIT 1,46% 36,60
2020-06-03 16:31:57

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil