REKLAMA
Weekend z Bankier.pl

Umowa produkcyjna Mabionu i Novavax rozszerzona o test jakościowy

2022-05-28 14:28
publikacja
2022-05-28 14:28
Umowa produkcyjna Mabionu i Novavax rozszerzona o test jakościowy
Umowa produkcyjna Mabionu i Novavax rozszerzona o test jakościowy
/ Mabion

Mabion otrzymał podpisane przez Novavax rozszerzenie zakresu usług umowy produkcyjnej z października 2021 roku w postaci specyfikacji warunków zlecenia (SOW#4). Rozszerzony zakres współpracy obejmie test jakościowy - podał Mabion w komunikacie.

Jak podano, zakres SOW#4 obejmuje w pierwszej kolejności przeprowadzenie oceny wykonalności przez spółkę metody analitycznej (etap "feasibility") oraz przeprowadzenie przez spółkę transferu ww. metody do systemu jakości spółki.

"Realizacja etapu +feasibility+ rozpocznie się niezwłocznie i zostanie zakończona według oczekiwań obydwu stron nie później niż do końca 2022 roku. Następnie w okresie obowiązywania umowy produkcyjnej, tj. w latach 2022-2025, na podstawie SOW#4 spółka na zlecenie Novavax będzie przeprowadzała analizy prób produktu gotowego Novavax (produkt finalny w postaci szczepionki Nuvaxovid wyprodukowanej poza spółką) ww. metodą w standardzie GMP (Dobra Praktyka Wytwarzania, ang. Good Manufacturing Practice), wraz z przygotowaniem certyfikatu potwierdzającego wykonaną analizę" - podano w komunikacie.

Wartość SOW#4 uzależniona jest od ilości wykonywanych przez spółkę badań analitycznych w poszczególnych latach, przy czym maksymalny roczny budżet został obecnie uzgodniony na poziomie 1,8 mln USD.

"W ocenie zarządu, podpisanie SOW#4 jest istotne dla spółki przede wszystkim z uwagi na kolejny stopień rozszerzania współpracy z Novavax pozwalający spółce na dalszy rozwój w zakresie kontraktowego wytwarzania" - poinformowała spółka w komunikacie.

Mabion podpisał z Novavax umowę na komercyjne wytwarzanie antygenu szczepionki na Covid-19 w październiku 2021 r. Informował wówczas, że łączna wartość umowy została oszacowana na 1,46 mld zł. Umowa ta została zawarta na czas określony do końca 2025 roku, z opcją jej przedłużenia. (PAP Biznes)

sar/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki