REKLAMA

Ulewa w Gorzowie Wlkp. podtopiła 40 budynków

2019-06-07 12:47
publikacja
2019-06-07 12:47

Podczas czwartkowej burzy z ulewnym deszczem w Gorzowie Wlkp. ucierpiało około 40 budynków. Głównie zostały zalane ich piwnice. Woda wdarła się m.in. do archiwum magistratu, dwóch szkół i przedszkola – poinformował w piątek PAP rzecznik gorzowskiego magistratu Wiesław Ciepiela.

/ fot. PiS / Flickr

"Straty są szacowane, wymaga to udziału likwidatorów szkód i przedstawicieli ubezpieczycieli. Wyniki szacowań będą znane za kilka dni. Obecnie trwa usuwanie szkód" – powiedział Ciepiela.

W piątek w mieście nie ma już praktycznie śladu po burzy, która przeszła nad nim dzień wcześniej. Wyjątkiem są duże ilości piasku i żwiru naniesione przez wodę na niektóre ulice i skrzyżowania.

W czwartkowe popołudnie burzy towarzyszył ulewny deszcz i w niżej położonych punktach miasta szybko zaczęły się zbierać duże ilości wody. Rozległe i dość głębokie kałuże utworzyły się m.in. na ul. Borowskiego, Jagiełły, 11 Listopada, rondach Górczyńskim i Niepodległości. Przez pewien czas ruch drogowy w wielu częściach miasta był utrudniony.

Woda wdarła się również do wielu niżej położonych budynków, zalewając ich piwnice. W miejscach, gdzie wystąpiły najpoważniejsze podtopienia, strażacy wypompowywali wodę.

Według danych IMGW przekazanych przez Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Lubuskiego podczas czwartkowej burzy w Gorzowie w ciągu godziny spadło 40,9 mm deszczu.

Jak poinformował w piątek PAP oficer dyżurny lubuskiej Straży Pożarnej w związku z burzami w całym regionie strażacy interweniowali 136 razy, w tym w pow. gorzowskim 115 razy. Najwięcej pracy mieli w samym Gorzowie i okolicznych miejscowościach, głównie Chwalęcicach i Kłodawie. W zdecydowanej większości chodziło o wypompowanie wody z zalanych ulic i budynków.

Autor: Marcin Rynkiewicz

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Powódź w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki