Ułatwienia w zakładaniu spółdzielni socjalnych

Większe wsparcie finansowe dla spółdzielni socjalnych i ułatwienia w ich zakładaniu przewiduje rządowy projekt ustawy, który jest po pierwszym czytaniu w Sejmie.

(YAY Foto)

Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz zaznaczył, że spółdzielnię socjalną będą mogły założyć trzy osoby, a nie pięć, jak obecnie. Założyciele spółdzielni będą mieli 12 miesięcy na zatrudnienie i przyjęcie w poczet członków dwóch dodatkowych osób.

Poza tym bezrobotni do 30. roku życia i po ukończeniu 50 lat będą mogli starać się o wsparcie z Funduszu Pracy na założenie takiej spółdzielni. Ma być też większe wsparcie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na podjęcie działalności gospodarczej w ramach spółdzielni socjalnych dla osób z niepełnosprawnościami.

Wiceminister Krzysztof Michałkiewicz poinformował, że obecnie zarejestrowanych jest 1600 spółdzielni socjalnych. Tego typu spółdzielnie łączą działalność gospodarczą ze wspieraniem osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zajmują się głównie działalnością usługową.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Elżbieta Łukowska/dw

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne